| iustinul78 a întrebat:

Cu rasa de caine chow chow ma opreste politia sa ma intrebe de actele lui?(este nevoie de botniță daca il scot la plimbare?

2 răspunsuri:
| GabyT10 a răspuns:

Politia are dreptul sa te opreasca, sa te legitimeze si sa-ti ceara actele catelului.Nu se intampla nimic, doar verifica daca este inregistrat pe numele tau (sa nu fie un catel furat) si sa aiba vaccinarile la zi, mai ales vaccinul rabic.Botnita trebuie sa o aiba doar daca este agresiv sau sti ca se sperie usor, atunci ar fi un risc sa atace.Sa-ti traiasca blanosul happy

| justme2226 a răspuns:

Nu înţeleg de ce te-ar opri poliţia. Ai nevoie de botniță în cazul în care este un câine agresiv sau are apucături dacă știi ce vreau să zic.