| tudosie a întrebat:

Cum aleg o canisa? De ce trebuie sa tin cont? Daca ma uit pe OLX nu imi par de incredere si sincer mi-e frica ca iau teapa. La petshopuri e posibil sa iau un animalut bolnav si sa sufar enorm daca il pierd dupa ce il cumpar. Vreau ceva sigur.

1 răspuns:
| Vikaa a răspuns:

Crescatorul sa fie autorizat in primul rand.
Trebuie sa arate performantele parintilor
Pana la 3 luni puiul sa aiba toate vaccinurile
Toate analizele parintilor sa fie in functie de rasa, varsta, sex.
Ce rasa iti doresti ca eu cunosc o gramada de crescatori si iti pot recomanda crescatori autorizati si ai garantia ca nu o sa iti moara puiul