| Camelia005 a întrebat:

Cum as putea sami dresez cainele ca sa dea labuta, sau sa aiba si el un talent?

3 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Sa te duci cu el la cursuri de dresaj.

| ligiligi a răspuns:

Mai intai trebuie sa stii pasii de dresaj.Trebuie sa ai ulta multa rabdare.Eu te sfatuiesc sa il duci la un dresor foarte bun dar ca sa poti sa il dresezi cainele sa fie mare si sa fi apropiat de el, sa aiba incredere in tine.Succes!

| MusicGabyBoy a răspuns:

Pai iti spun cum am reusit cu al meu big grin
Prima data ii zici "Da labuta de vreo 30 ori si ii dai o recompensa(o bucatica de carne sau cascaval). Dupa ii zici "Da labuta" si ii iei labuta in mana si o scuturi de vreo 3 ori.Fa asta de mai multe ori..trebuie sa reusesti big grin! BAFTA big grin