| Gddshfdddddx a întrebat:

Cum deosebesti femela de mascul la peruși? La mine, amândoi au nările maro. E bine sau nu?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt maro, sunt femele. masculii au albastru la nari.
Nu prea e indicat sa cresti pasari, in cupluri, sau mai multe, decat daca nu ai asteptari de la ele, si nu vrei sa ii sau le domesticesti.
N-or sa se domesticeasca nici o data 2 pasari intr-o colivie happy una da. dar 2 sau mai multe nu.
Poate daca stai la tara si ai aviariu, atunci e mai usor sa se obisnuiasca cu tine. Dar la bloc, in cusca, slabe sanse spre 0.
Daca le mai iei si un mascul, or sa se bata non stop.