| Albinuțăă a întrebat:

Cum imi pot da seama daca un catel a racit? stiu ca avea si ceva legatura cu nasul, daca este umed sau nu stiu cum.thinking

Răspuns Câştigător
| simina a răspuns:

Da, are legatura nasul este foarte uscat si poate ca si stranuta nu e de gluma trebuie sa-l duci la veterinar poate sa faca ceva la plamani in scurt timp si sa moara

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Un animal bolnav este apatic, trist, nu mananca bine sau deloc, are botul uscat, are temperatura si tuseste si stranuta!

| alecs871 a răspuns:

Ii pui un termometru in gurahee hee

| Kiyy a răspuns:

Pai catelul meu cand a racit avea si febra :-s era fierbinte rau de tot pe pernutele de la labute si nu avea chef de nimic... se misca greu si atunci cand il duceam afara nu mai sarea cum sarea el de obicei, deci se vedea ca ii este rau.

| cal3star a răspuns:

Daca este umed e sanatos, metabolismul sau functioneaza corect.
Daca este foarte uscat si stranuta, trebuie dus la veterniar, e foarte periculos, poate cauza chiar moartea!

merit funda?

| ChristineLoveYa a răspuns:

Daca are nasul uscat
urechile calde ii est rau... funda? puncte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nasul e uscat pai aatunci e racit, cel puutin asa e la pisici

*ruxanda happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varful nasului trebuie, in mod normal, sa fie umed si rece;
oricare dintre variantele : uscat si rece, umed si cald ori uscat si cald, reprezinta un motiv sa consulti veterinarul daca vrei sa afli ce are catelul si sa nu-l tratezi "dupa ureche"