| Lennon a întrebat:

Cum naiba deosebesc masculii de femele la nimfe?

cand mi-am cumparat nimfa, barbatu de la magazin imi explica, ca masculii is cei care au pene grii sau care is grii, si femelele au doar galben pe ele. deja de trei ani il am si e mascul si m-am trezit ca o facut un ou. wtf laughing)) masculii fac oua somguri la nimfe? :o

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Deci e femela.la masculi pata aia din obraji e mai intensa, la femele coada e mai tarcata si mai colorata.

| Bruca_Razvan_1984 a răspuns:

Salut mi-am cumparat si eu un papagal nimfa dar nu stiu ce e e galben si penele le are negre sau gri habar nu am ce e, alti zic, ca cei galbenii sunt masculti iar cele negre sunt femele