| Virgillius a întrebat:

Salut, TPU. Acum cativa ani mi-am cumparat 2 papagali nimfa iar crescatorul mi-a spus ca erau pereche. Cand au inceput sa faca oua am observat ca toate ouale lor sunt nefertile ( nu aveau samanta), asa ca am facut o cercetare mai amanuntita si am aflat ca am 2 femele de fapt. In fine, injuraturile fata de crescator nu vi le mai spun, dar uitati ce am facut dupa aia... Am cumparat un mascul ( si de data asta sunt 100% sigur ca e mascul) ca sa vad daca reusesc sa fac macar o pereche. Problema e ca femelele au inceput sa fie agresive cu masculul ( sa il bata, iar el sta ca fraierul si se lasa batut). Am gasit undeva pe net un studiu care ar arata ca s-ar putea ca cele doua femele sa se comporte ca un cuplu. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Șamu_Robbert_2001 a răspuns:

Salut si tie, si eu am avut aceeasi problema, in fine... va trebuii sa renunti la una dintre femele, iar pe cealata sa o lasi cu masculul pana se obisnuieste