| Kazumy88 a întrebat:

Cum pot dresa un caine pechinez de 3-4 luni

3 răspunsuri:
| perladunarii a răspuns:

Salut, ii oferi recompense dupa fiecare lucru pe care il face bine! Ii dai diferite comenzi si cand le indeplineste primeste recompensa! De preferat ar fi ca recompensa sa fie ceva diferit de mancarea pe care o primeste zi de zi! Sa inteleaga ca face ceva special nu pur si simplu primeste mancare!

| akaMarian a răspuns:

Incearca sa ai dai ceva de mancat dupa ce face ceva bine, ca sa se invete sa primeasca de mancare daca a facut ceva bine! Eu asa am inceput!