| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot potoli un caine din latrat? Am niste vecini nesimtiti care au un bichon si latra intr-una. Daca e cu cineva pe strada,javra aia latra incontinuu si nici macar nu ii zice sa taca sau ceva, il lasa sa il streseze pe ala cu care vorbeste.Eu nu pot sa dorm noaptea,au fost plecati la mare si l-am bombardat cu pietre, iar cand au venit CALVARUL a reinceput.Cand sunt ei acasa parca prinde curaj.Si cel putin nu latra gros.E ca si cum ar tipa o pitipoanca.E enervant, azi cred ca m-a auzit (sper sa ma fi auzit) vecinamea cum le bagam **** in gura de imbecili.Am luat si un aparat care goneste caini, dar mai mult imi afecteaza mie pisicile decat pe el.Eu iubesc animalele,dar cainele asta parca e posedat,turbat, latra incontinuu.

18 răspunsuri:
| AleGsZ a răspuns:

Ii zice shotgun, ia-ti si tu unul!

| DimLight a răspuns:

Ii dai niste hrana de sobolani laughing

| rutanklan a răspuns:

Citesc ce scrii aici si exact la fel vad si eu lucrurile, bisonii aia ar trebui interzisi si impuscati, odata cu proprietarii lor, is mult prea enervanti. M-am gandit sa cumpar un pistol, sau pur si simplu sa il calc cu masina cand am ocazia. (sau cu bocancii).
Sincer, sper sa apara vreun virus care sa omoare doar bisonii, atat, nicio alta rasa.

Ai sunat la Politie? Stii ca ai voie nu? Dar trebuie sa il prinzi in afara orelor de liniste ca sa fii sigur ca ii amendeaza pe idioti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crezi ca acei stapani nu il opresc din latrat? el incepe din nou sa latre din cauza ca vede ceva suspicios afara..ne pare rau ca te deranjeaza si cred ca stii si cine a transmis acest mesaj. poti spune frumos ca te deranjeaza, nu sa arunci cu pietre

| xSweedy a răspuns:

MANE,MANE te anvat eu asa am facut si eu k alu vecina cumpara niste pulpe carne ceva si dai k ceva TOXIC! pe carne sau ce aiai dat uh si daca nu moare aplk teorema celor 4forte rotile de la masina devil laughing) baftyaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu esti proprietarul? ce tare!laughing

| 01000001 a răspuns:

Nu cred ca acel caine ar avea vreo vina.
Adica, nu latra ca sa te enerveze in special pe tine. Pur si simplu latra.
Si eu am si am avut vecini care au avut caini si ma scoteau din sarite. Latrau zi si noapte. Cand tacea unu, latra altul, si tot asa. Dar nu am dat niciodata vina pe animal (catel), ci pe animalele (vecinii) care nu-l faceau sa taca.
Vorbeste cu vecinii tai (sunt responsabili de catel), si daca nu au de gand sa ia masuri, cheama politia.
Dar nu cred ca vei rezolva problema "bombardand cu pietre" catelul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru toti : cand am spus 'ne pare rau', luam apararea vecinilor pentru ca am fost in situatie asemanatoare si a durat mult pana l-am convins pe catel sa nu latre atat. uite care-i teaba : latratul e vocea lui : cand aude ceva pe scari, vorbeste; cand vede ceva afara, vorbeste...tu nu vorbesti? cum ar fi daca nu ai avea voce?! nu ca sunt impotriva ta, dar se poate discuta lucrul asta cu vecinii; si daca chemi politia, ce? le da o amenda si crezi ca, cainele se potoleste?

| 01000001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refeream in cazul ipotetic ca vecinii nu ar avea de gand sa incerce macar sa potoleasca(,) catelul.
Adica, un caine se educa, la fel ca si un copil.
Cand decizi sa adopti/cumperi un caine, se supune ca esti constient de ce inseamna asta.
Este o viata, cum ai spus tu, 'vorbeste' si el. N-are vina, dar ca proprietar trebuie sa faci tot posibilul sa-l educi bine (nu de-alta, da ti-l omoara pana la urma, si asta doare).
Macar (daca vecinii au bunul simt sa se planga, inainte de-al "bombarda cu pietre") te scuzi cu ei si arati ca ai intentia sa educi catelul.
In plus, da, le da o amenda. Azi, maine, poimaine...
...pana cand se satura si fac ceva cu catelul.
P.S. Cu raspunsul asta, nu ma refeream la tine, laughing)
Ma refeream mai mult la cei care nu au respect pentru ceilalti.
Se vede ca tu ai buna intentie de nu a deranja pe ceilalti, si asta este respectabil happy

| cluxcs a răspuns:

Daca stai la bloc spanzurai cainele de pe acoperish

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

..."ne pare rau ca te deranjeaza si cred ca stii si cine a transmis acest mesaj".
Scuze de eroare, dar a sunat cam personalbig grin

| Georgicuță a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu sa taci.Intrebarea a fost pusa pentru ca am nevoie de ajutor, nu sa vii tu si sa-mi spui mie ce sa fac.Don't f*ck with me.

| DarkBlood32 a răspuns:

Bre,revino-ti in fire ca nu suntem aici pe camp. Daca el latra inseamna ca te latra pe tine? Ce copil, frate!
Ce ai cu el? Te-a muscat? Te-a bagat in spital? Nu ai ce sa faci. Daca te deranjeaza noaptea puneti vata in urechi dar si in timpul zilei si vei tacea si tu.

| Georgicuță a răspuns (pentru DarkBlood32):

Bă taci bă din gură, că dacă erai tu in locul meu te spânzurai până acum.Tu ce ai cu J.B? Te-a mușcat, te-a bagat in spital? Dăte-n **** dacă nu ești aici nu vorbi, că nu știi.Vă bagați și voi in seama, copil fără viitor.

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Georgicuță):

N-am nimic ceva special cu el dar melodiile lui mi se pare de... oh go on
Nu poti sa-ti iei la revedere? Daca scrii cu diacritice inseamna ca esti mai desteapta? raised eyebrows
Oricum pa, pa!

| Flynn2001 a răspuns (pentru rutanklan):

Si eu utasc biconii si pudelii!

| rutanklan a răspuns (pentru Flynn2001):

Bine fratica!

| Vadana_Angel_1998 a răspuns:

Cauta pe net un latrat de caine si pune-l pe niste boxe sa se auda tare si el o sa latre pana raguseste apoi 7 - 8 zile nu o sa mai latre