| Park1Suin a întrebat:

Cum pot s-a prind un porumbel?
Ce tactici bune stiti?
Va rog ajutati-ma,

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Faci un panou mare din plasa de sarma (dimensiuni 1m si jumatate latime -2m lungime) il ridici de la pamant aproximativ 80 de cm si il proptesti cu un bat. De bat legi o sfoara lunga pe care o duci la ascunzatoarea ta, imprastii niste cereale sub panoul proptit apoi mergi la ascunzatoarea ta si astepti. Cand vor venii porumbeii lasa-i sa intre cat mai multi sau toti, ca atunci cand sunt multi, mananca mai cu incredere si nu sunt prea atenti la ce se intampla in jur si ii poti prinde mai usor! Deci cand au intrat sub panou tragi de ata care e legat de bat, panoul cade si porumbeii raman sub ea!
Acum, daca vrei sa-i prinzi pentru friptura trebuie sa le dai in cap cu ceva altfel cand ridici panoul vei prinde numai unul, ceilalti vor zbura... big grin! Succes!