| LaughOutLoud a întrebat:

Cum recunosti care e mascul si care e femela la pescarusii japonezi?
Funda mare si vot.
P. S.:Nu conteaza daca e site sau raspundeti voi.

Răspuns Câştigător
| 4myselfmi a răspuns:

Sexul, greu de distins
Dimorfismul sexual este greu sesizabil la această specie după aspectul exterior. Numai strigătul de ademenire al femelei şi comportamentul masculului în timpul împerecherii sunt indicii prin care poate fi deosebit masculul. Strigătul femelei sună aproximativ „brrt-brrt", iar al masculului este ceva mai puternic şi mai grav, gen „cua-cua-cua".
FUNDA? love struck?

1 răspuns: