| maryo238 a întrebat:

Cum sa fac sa nu se mai ridice incalzitoru din terariu? are doua ventuze si le lipesc bine de fund, dar dupa un timp, se dezlipesc, de ce?

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Pai nu il mai pune pe fundul acvariului. Lipeste-l undeva la mijloc pe geam in lateral. Daca il pui in picioare va fi ok. Cred ca tu de fapt ai un acvariu. Ai grija ca incalzitorul sa fie in totalitate in apa. Succes!

| axll a răspuns:

Dupa cum a spus si sonya24, nu il mai pune in pozitie orizontala ca ti se va ridica mereu. ventuzele alea se slabesc incet, incet pana se dezlipesc. daca nu ai alta varianta si trebuie sa stea lipit de fund, pune-i o ventuza mai mare. dubla chiar. sau ii pui ventuze in ambele parti daca le poti prinde de el. altfel, singura varianta este sa il pui vertical pe un perete al acvariului/terariului.