| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac un costum de Halloween?

28 răspunsuri:
| Elena321 a răspuns:

Iti spun eu:
Capul: un dovleac
restul corpului: hartie igienica Vor fi uimiti toti(Chiar si eu) ok Bye!

| ingerash_1766 a răspuns:

Este foarte simplu, cauti ceva materiale sau haine mai vechi, si le modifici dupa imaginatie... unele costume sunt mai simplu de realizat decat par

Alte răspunsuri
| elena a răspuns:

Da' poate omul pleaca in America sa petreaca Halloween-ul, dati-i un sfat corespunzator, eu iti spun sa iti iei ca accesoriu si un sac pentru daruri...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O vrajitoare, o bluza neagra o tai in colturi si manecele, un carton in forma de triunghi il dai cu lipici sau cu aracet dintr-un alt carton faci un cerc si il lipesti de coif, in picioare cizme albe sau negre, pe picioare colanti sau iegari negri.

Alte răspunsuri
| GeorgianaGya a răspuns:

Uite un sfat. Ca sa iti faci costum din material este foarte greu, dar in garderoba ta poti gasi multe haine cu care la poti asorta cu diferite accesorii moderne. La halloween poti fi ce vrei daca ai imaginatie. Eu as spune sa te faci printesa. De exemplu pentru a fi printesa trebuie sa iti alegi o rochie de orice culoare, ce rochie vrei tu si o esarfa de culoarea rochiei. Pe o masca dai 3 lei, nu este mult chiar si mai putin. Daca nu ai de unde sa iti cumperi masca pur si simplu ti-o confectonezi din diferite materiale de exemplu un material roz iti alegi o forma pentru masca (fluture, piscica, rotunda, inimioara etc.). o bagheta o faci pur si simplu dintr-o scandurica mica si subtire, o pictezi de culoarea rochiei si dai cu putin sclipici daca ai, daca nu o lasi asa. Exista multe posibilitati. Bafta in continuare si distractie placuta daca mai ai nevoie de ceva lasa-mi un mesaj si promit ca iti voi raspunde. Bye... fundita?

| tigrutacrinuta a răspuns:

Cel mai usor e sa fii zombie:iei niste haine mai vechi, apoi le gauresti, le murdaresti...sau o printesa (daca esti fata):cumperi o richie frumoasa(sau iti alegi cea mai frumoasa rochie din dulapul tau). Mai pui o diadema si gata! Te mai poti costuma intr-un "sura", dar va fi mai greu:cumperi un set (bluza, pantaloni)negru si mai iei un material unde faci o pelerina apoi faci o "manusa" lunga rosie cu unghii false si iata o varietate de costume!
nu stiu daca merit funda, dar sper ca te-am ajutat happy.

Alte răspunsuri
| adnana50 a răspuns:

Pai, eu iti dau un exemplu de vampir :
Imbracate tot in negru
Ia un carton, taiel in forma de triunghi si apoi ia un creion si fa un triunghi si decupeaza din nou
Ia o mantie de culoarea neagra sau rosie si lipeste-o de triunghi
Fa-ti parul tepos cu gel
Puneti faina pe toata fata
Iati manusi albe
Imprumuta un ruj rosu de la mama ta
Bagatii triunghiul pe cap
Si gata costumul! Sper sa - ti fie de ajutor!

Alte răspunsuri
| Meryemmmmmmmmmmmmmmm a răspuns:

Pai ia-ti o bluza neagra o fusta daca nu o rochie neagra o matura lunga o palarie de vrajitoare o poti face dintr-un carton cu aracet sau poti so cumperi sper ca te-am ajutat

| Rebbee a răspuns:

Uite aici mai multe idei: Http://sfatulparintilor.ro/......te-ocazii/

Alte răspunsuri
| Isac_Ramona_1997 a răspuns:

Pai......intai depinde ce costum vrei sa ai.Eu ca sa fiu mai speciala mi-am facut un costum emo sa punk. tuturor le-a placut:
1)iti cauti ceva haine mai negre si le aranjezi cum vrei.le poti taia. dupa aia ia-ti niste colanti sau pantaloni negri, de preferat mulati.cizme negre iar la par la mine a fost o provocare:
2)iti piepteni parul dar ca sa fie foarte reusit trebuie sa fie drept poti sa te si tunzi dar eu nu am facut asta wsi sa iti dai cateva suvite peste ochi!
sper ca te-am ajutat anonimulelaughing

Alte răspunsuri