| Aly359 a întrebat:

Cum sa-i spun mamei ca-mi doresc o pisica? Adica cum sa incep discutia ca sa ajung acolo?

10 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca iti doresti foarte mult o pisicuta si lingusestete pelanga ea, negociaza cu ea adica spune-i ca faci niste chesti.
Eu te-as sfatui sa incerci sa vb si cu taicatu daca e mai usor de convins.
P.S. Incearca sa le afli punctul slab si folosestete de el.De ex la tata daca insist cateva saptamani pe un anume lucru pana la urma s-a rezolvat, iar la mama daca e de acord tata s-a rezolvat. Dar pentru ca eu stau cu bunicii apelez mai rar la ei, asa ca la mamaie tr sa bazai putin si cu o mica pedeapsa sau interdictie am obtinut ce am vrut.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Alu359! Caută pe net poze cu pisoi, uită-te împreună cu mama ta la ele, citește despre îngrijirea lor, vorbește-i de cât de drăgălașe și afectuoase sunt și, nu în ultimul rând vorbește-i despre faptul că ești destul de responsabilă să îngrijești o pisică. Înarmează-te cu răbdare (azi un pic, mâine un pic, săptămâna viitoare la fel) și vei reuși.
O zi cu zâmbet să ai!

| Fantoma_1807 a răspuns:

Arata/i citeva videoclipuri cu pisici, spune-i ca o prietena de/a ta are o pisicuta super, infloreste si tu acolo o poveste si dupa un timp spune-le direct ca de ziua ta ti/ai dori ffffff. mult o pisicuta, iar daca ti/o vor aduce vei fi reunoscatoare, crede/ma nici un parinte nu rezista rugamintilor insistente ale copiilor

| Cσσкiє a răspuns:

Păăăi. În primul rând nu trebuie să fii prea insistentă, aşa sunt părinţii: dacă îi plictiseşti bătându-i la cap renunţă la ideea de a-ţi lua un lucru. Cheam-o la calculator, arată-i poze cu pisoi drăguţi, citeşte despre ei, spune-i că eşti responsabilă şi te vei ocupa de ea, o vei îngriji.
Mai fă şi tu treburi prin casă şi... să iei note mari, ca să vadă că meriţi într-adevăr o pisică! happy

| DanaCristina a răspuns:

Pai, eu, de exemplu, imi doream un caine, dar nu m-au lasat parintii pentru ca stau la bloc, cainele fiind un animal care necesita multe lucruri la fel ca pisica. De ziua mea le-am spus parintilor ca imi doresc un hamster pentru ca e mai mic. Eu ti-as sugera sa gasesti o sarbatoare, o ocazie speciala si sa aduci vorba ca multi prieteni au animale si tu nu ai, le spui ca ai vrea o pisica si daca vei folosi raspunsul meu te rog sa imi spui daca a functionat. fundita?

| Aly359 explică:

Norocul peu este ca ziua mea de nastere este in iulie si as putea sa o cer de ziua mea dar nu cred ca vor accepta

| stepfania a răspuns:

O aduci direct acasa si daca are un pic de suflet nu cred ca o va da afara

| diana_6879 a răspuns:

Cand vezi intr-o revista o pisica sau altundeva sau dk ai o prietena care are o pisica incepi sa ii spui mamei tale cat de bine arata si ca vrei si uh una si ii facio o fata de catelus plouat la care m-am ta nu va putea rezista si iti va lua. funda?

| Frunziix3 a răspuns:

Pai aly:Buna mama! O arati foarte frumos astazi! Si...mama uite ce m-am gandit o pisica ar fi foarte buna in casa.Ar face pisoi si noi i-am vinde! Ce zici?

| Codrina13 a răspuns:

Ii spui caai vazut o pisicuta pe strada si ca era foarte draguta micuta si pufoasa si ca iti doresti si tu una si o rogi frumos sa iti ia ca o vei ingriji tu