| Cathy_1290 a întrebat:

Vreau un animal de casa(o pisica)Dar parintii nu sunt de acord pentru ca spun ca se fac cheltuieli si cu pisica aia dar eu imi doresc foarte mult un animal. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| kytty a răspuns:

Bunahappy

promite-le ca o sa ai mereu grija de ea, ca o sa faci mereu curatenie in urma ei...si in plus nu uita sa mentionezi ca iti doresti foarte multhappy

| Dizzy a răspuns:

Mai bine i-ati un hamsterlaughing)...Ca la aia nu ai mare cheltuiala.Si nici nu trebuie sa faci mult curat dupa el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e.

| adriana97_5200 a răspuns:

Am aceeasi problema dar mie numi dau voie ca nu au incredere in mine...

Răspuns utilizator avertizat
| session a răspuns:

Animalutele de companie sunt foarte greu de ingrijit atata timp cat stai in apartament. Cat timp stai la casa iti puti lua de exemplu un pui de catel, bu blanita lunga, sa i faci moate, sa l piepteni, sa te joci cu el si ai scapat de cateva probleme gen parul care cade, microbii, mizeria care o lasa in urma inclusiv mobila roasa sau zgariata. Animalele sunt greu de ingrijit in apartament, in plus, au nevoie de spatiu si sa se plimbe cand vor ele, nestingherite de 4 ziduri happy Propune le alor taisa ti cumpere un papagal sau pesti si daca nu le este frica, o iguana happy Astea se tin in costi, colivii, acvarii, terarii si nu deranjeaza