| Lilypisicuta a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa luam pisica in calatorie?

Răspuns Câştigător
| xtembix a răspuns:

Roaga-te de ei foarte mult si spune-le ca tu te vei simti mult mai bine daca va fi si pisica cu voi. Promite-le ceva, de exemplu daca veti lua si pisica cu voi cand va veti intoarce vei face curatenie in casa, sau ceva de genu. Poarta-te frumos, ajuta-i..cred ca va da roade.Succes!

13 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Las-o la o prietenă, nu chinui bietul animal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da de ce vrei sa chinui animalul?

| Lilypisicuta explică (pentru suntserios):

Eu nu il chinui pisica aceasta e foarte importanta pentru mine si imi este teama sa il laas in grija rudelor!

| KateMiddleton a răspuns:

Spune-le ca tu te vei simti rau si pisica iti va simti si ea absenta, mai spune ca cel carui ii lasati pisica nu-i poarta grija la fel cum o faci tu, mai adauga un pic de tragedie si-gata!

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Buna!
Le spui ca nu te vei putea bucura de

vacanta fara ea! Apropo, sa-ti traiasca!
La revedere!

| Lilypisicuta explică (pentru PisicutzaCenusie):

Multumesc mult! m-ai ajutat enorm

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru Lilypisicuta):

Pacat ca nu am primit funda!

| ligiligi a răspuns:

Buna!
Nu chinui pisicuta.
Asa am facut si eu:
Am dus o pisica la bunici si nu stam asa departe, am dus-o cu masina si era speriata, se urca peste tot si cand am ajuns a continuat sa planga, sa planga in continuu.
Nu am putut face nimic de ea.
Eu as zice sa nu o duci ca o chinui tare.

| Lilypisicuta explică (pentru ligiligi):

Pai pisica mea iubeste calatoriile se urca singura in masina si nu socot ca va fi speriata. dar mersi de sfat

| ligiligi a răspuns (pentru Lilypisicuta):

Pana la urma i-ai convins?

| 123lalala a răspuns:

Scuze, poate te astepti la un raspuns de genu : vaii fa asa sau asa sau etcc! scuze eu nu sunt asa, gandeste-te ca acea pisica va fi mai bine acasa! nu pe drum deoarece e agitatie, caldura si inghesuiala! asta o spun spre binele ei!

| pinkdimond a răspuns:

Uite poate pentru tine va fi frumos sa fie si pisica cu tine dar saraca o sa fie speriata si poate chiar sa intre in depresie si nu iti face griji ca nici nu trebuie sa o lasi la cineva pentru ca pisica daca nu a mai fost niciodata intr un loc va fi speriata si din cauza asta poate sa nu mai manance si poate sa se imbolnaveasca si la fel si in calatorie

| Lilypisicuta explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor! fara suparare dar numai 2 raspunsuri le-am incercat si au avul efect: KateMiddleton si xtembix! mersi tuturor!