Întrebare recomandată | k1dutzz a întrebat:

Cum sa imi dresaz cainele sa nu mai maraie la mine cand il cert. sa ma asculte?

3 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Trebuie sa-l stimulezi intr-un mod pozitiv de exemplu sa-i dai de mancare cand face ceva bine big grin

| TheLordOfTheRings a răspuns:

Eu stiu de o carte, care, costa doar 6 RONI in orice librarie de orice oras si acola ti se va explica totul amanunt cu amanunt, cartea se numeste "Cainii, cum sa ii dresezi?". Sper sa fi fost de ajutor.

| Cuky a răspuns:

Salut! De fiecare data cand maraie,ii spui,,nu-i voie'',pe un ton ferm,in niciun caz bland. Poate ca acum maraie la tine, pentru ca l-ai rasfatat mult prea tare, iar el, vazand ca ii faci de toate, crede ca are voie sa faca ce vrea.Se va obisnui.Iar cand plange, la fel.,, Nu-i voie''! Sper ca te-am ajutat!