| a0u1 a întrebat:

Cainele meu mârâie la mine foarte rău câteodată dacă mă apropii de el, as vrea sa stiu de ce... Câteodată mai mârâie si se uita in gol ca si cum ar fi cineva, va rog explicați-mi.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca-l necajesti sau il intarati si el se fereste de tine, latrand.

| GabyT10 a răspuns:

Uneori cainii sunt deranjati de anumite mirosuri, zgomote pe care noi nu le putem auzi, de exemplu ultrasunetele emise de unele aparate pentru insecte/rozatoare. Exista posibilitatea sa te maraie cand te imbraci in anumite haine sau cand iti dai cu un anume parfum/deodorant.Ia in calcul si posibilitatea ca el sa aiba o problema de sanatate (o durere) si sa maraie cand are dureri sau cand se teme ca-l vei atinge unde il doare (nu i-ar strica o vizita la medic). Sper sa te ajute raspunsul meu happy.

| Basthet a răspuns:

Bună! Era bine dacă ne spuneai ce vârstă are și dacă are probleme de sănătate. Dacă este mai bătrân, este posibil să nu vadă bine și să nu-i mai funcționeze bine nici mirosul, auzul... Atunci, el simte că se apropie cineva, dar nu recunoaște și mârâie preventiv. Sau poate îl doare ceva. Eu l-aș duce la veterinar să îl consulte.

| Andrei281040 a răspuns:

Nu te supota