| baica a întrebat:

Cum sa invat sa dansez Breakdance?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta exista scoala de dans in orasul tau. Daca nu iti permiti, poti sa vizionezi pe net cateva videoclipuri si cu siguranta sunt si un fel de cursuri in care iti explica. Pentru aprofundare trebuie sa rogi pe cineva dintre cunoscuti care se pricepe cat de cat.

| bogdy_7709 a răspuns:

Pai in primul rand o conditie foarte buna trebuie sa ai rezistenta:
eu am beagle ma duceam vara in fiecare dimineata la 6 dimineata in herastrau si fugeam pana cand numai putea el, apoi dupa o luna am inceput cu footwork si six step apoi baby freeze turtle freze freeze chiar si tot asa apoi cofee grinder astea sunt schemele invatate de mine dar succes:*

| Seline a răspuns:

Daca esti din Bucuresti sunt cateva locatii in care se fac cursuri de breakdance, cauta si tu pe google pentru mai multe detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mergi la un cerc de dans, daca nu vrei sa te trezesti cu ceva ruptwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie deloc sa ai muschi...iti faci acolo in mai multe miscari si etc.
1.Nu exista doar un tutorial pentru breakdance si atat...sunt cateva zeci dacan nu sute...
2.Trebuie sa iti faci stilu tau sa faci fiecare miscare asa ca mai bine inveti putine...
3. Du-te la cursuri pentru ca daca faci doar acasa iti poti rupe multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta caut si eu da vad ca nu gasesc nimic despre breakdance

| baica explică:

Ca sa dansez breakdance trebuie sa ai muschi tari la mana?

| azuzualex a răspuns:

Asta vreau si eu sa aflu