| REDded a întrebat:

Cum sa ma antrenez ca sa citesc si sa vorbesc repede?!

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Citește mult și cu voce tare. În principiu dacă citești cărți cu cuvinte complicate, cum ar fi cărți de medicină, o să te ajute.

| Clauvdgg a răspuns:

Citesti carti cu voce tare!

| babyalexa a răspuns:

Http://www.codrosu.ro/......ti-dictia/ uite aici cateva exercitii de dictie. Poti cauta pe google, ai sa gasesti mult mai multe.

| Mefist0 a răspuns:

Citeste foarte mult cu voce tare. Incearca de asemenea sa citesti poezii.

| pikaღ a răspuns:

Foarte simplu faci exercitii de vorbire si scriere

| s4nto a răspuns:

Sa citesti prospectele asa repede ca cel de la tv! Adica sa te antrenezi citind prospectele.