| Dan_Chiriac_1995 a întrebat:

Cum se construieste o colivie pentru perusi?

4 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Buna,
Poti cauta tutoriale in engleza, sunt mai de calitate. O colivie costa mult, daca vrei ca papagalul sa nu fie chinuit. Dar totusi, coliviile sunt, de cele mai multe ori, gata echipate. Si nu stiu daca se gasesc gratii... Merge si o colivie mai mica daca il vei scoate des.
Bafta si Craciun fericit!

Răspuns utilizator avertizat
| Sup3rN0va a răspuns:

Nu se construieste.
Se cumpara daca nu ai bani nu-ti mai ie-i papagal laughing decat sa-l chinui.

| sisimiki a răspuns:

Te sfatuiesc sa o cumperi...DAR daca vrei ceva cu adevarat special pentru perusul tau construieste-i din lemn de prun sau mar un loc de joaca ...NU folosi lemn de Cires este toxic
Ei se simt bine si daca le pui o crenguta de prun sau mar...ei rontaie coaja si se distreaza in el!