| ionel12345678 a întrebat:

Pot ține doi masculi perusi cu o femela perusi in aceeasi colivie?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bogdann1107 a răspuns:

Raspuns clar NU.
Fiind ca unul va domina femela iar unul va ramane pe bara si apoi incep probleme, se bat si in cel mai rau caz isi baga ghiara in gat si se omoara.
Cel mai bine ia 2 colivi 1 femele si un mascul si lipeste coliviile una langa cealalta daca ei se pupa si se inteleg ii poti pune in aceeasi coliviie.
Bafta

| Alexandrudrg12 a răspuns:

Masculii o sa se bata intre ei pentru femela

| Ptm_Florin_1994 a răspuns:

Da da, nici o problema. Daca aveai doua femele aveai probleme.

| emberr a răspuns:

Colivia trebuie sa fie indeajuns de spatioasa. De asemenea trebuie sa fii atent la comportamentul lor. La primele semne de agresivitate ar trebui despartiti. Eu am cumparat un mascul si ulterior o femela in speranta ca se vor imperechea. Dar au sfarsit prin a sta in colivii separate, pentru ca se certau.