| larisaionela a întrebat:

Cum se face baie la un bichon?(funda funda funda)

Răspuns Câştigător
| dmrtr a răspuns:

Buna!
eu am bichos si uite cum procedez :
1- il bag in cada/lighian ( ai grija ca apa sa fie calduta )
2- il ud cu apa dar am grija sa nu ii ud urechile
3- il samponez tongue
4-il clatesc
5- il sterg cu un prosop si il usuc bine cu feonul

bafta!

3 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Pai ca oricarui caine, pisica.Il bagi in vana sau intr-o covata, daca il bagi in vana dai drumul la furtun si apa sa fie calda, nici foarte calda dar nici rece. O vei modera tu cand vei pune mana sa vezi temperatura, daca il bagi intr-o covaca pui mai intai apa iar apoi bagi cainele.
Evident iti trebuie sampon anume pentru caini. Te duci la veterinar sau la pet shop si ceri sampon pentru caini, e undeva la 20-40 lei sunt mai multe tipuri, ii vei spune vanzatorului sau veterinarului ca vrei un sampon pentru bichon-ul tau.
Succes si O seara placuta! happy

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=TVIH2Wgd8UY&feature=related

mai poti cauta pe aceeasi pagina in continuare

| ombladon a răspuns:

Il bagi de 2-3 ori in H2SO4 sau HCL