| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face ca o vanatoare de porci mistreti sau alte animale salbatice este perfect legala dar o vanatoare de caini comunitari nu?hee hee

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum se face ca o vanatoare de talibani este perfect legala, dar o vanatoare de pliznoti nu?
Raspuns: pentru ca talibanii sunt salbatici si ne distrug habitatul, pe cand pliznotii sunt domestici si ii folosim ieftin pe langa casa...

| zuzualina a răspuns:

1. Pentru ca niciun prost nu s-a trezit sa intrebe;
2. pentru ca in Romania porcii mistreti se consuma si cainii nu
3. nu-ti fa griji, n-o sa te manance nimeni

| THC26 a răspuns:

Haide frate. serios? Adica :
1) Animalele salbatice care sunt vanate pot fi : trofee, mancare (dar nu si la caini ).
2) Cainii comunitari stau pe strazi, langa gunoaie. da? Pai adica omu decat scoate pusca si omoara cainele pe strada? Poate sunt oameni milosi, copii prin preajma straight face

| boris6288 a răspuns:

Da ar trwebui sa achitam o taxa la primarie si sa putem vana ceva