| anonim_4396 a întrebat:

Cum se ingrijeste un Bichon Maltez?

Răspuns Câştigător
| thechosenone a răspuns:

1.Ai catel al fel ca al meuuuu:X
2.Trebuie sa il speli de 2 ori pe saptamana, ii iei sampon special canin si il tunzi dupa anotimp.De ex acum vara mai scurt deoarece e ff cald.

7 răspunsuri:
| ChocolateDroid a răspuns:

Ador Bichonii :X Si eu am un bichon pe nume ATHOS si este un baietel foarte alintathee hee Bichonii necesita o ingrijire mai speciala. Iti recomand sa iti stergi bichonelul/bichonica la ochi cu ceai de musetel. In timp ce sunt mici rod f mult, ca aproape toti cainii deci trebuie sa ii cumperi niste jucarii ca sa nu se plictiseasca in timp ce nu esti cu el. Cand cainii se plictisesc sau tu nu ii bagi in seama, mai fac cate o nazbatie ( rod cate un lucru, mai strica ceva etc. ) ca sa iti atraga atentia. Este recomandat sa il plimbi cat mai des sau daca stai la casa, sa te joci cu el cat mai mult afara in curte. Succes cu bichonelul :*

Răspuns utilizator avertizat
| `KiddO` a răspuns:

straight face Tu ai cumparat un Bichon? Adica acum ai un bichon si nu sti cum sa-l ingrijesti?straight face

| Elly_8365 a răspuns:

`KiddO`, da am cumprat cu Bichon.Nimeni nu se naste invatat, asa ca daca nu imi poti da un raspuns la intrebare mai bine nu te mai baga tongue

| Elly_8365 a răspuns:

N`am zis ca l`am cumparat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand til cumperi trebuie sa stii si cum sa ai grija de el.Cand mi-am cumparat eu Yorkshire Terrier stiam aproape tot despre el si cum trebuie ingrijit.