| AndyMcFlurry a întrebat:

Cum se poarta parul anul acesta? Lasat liber, drept, ondulat, breton, coada, coc?

Răspuns Câştigător
| deyutzyk97 a răspuns:

Mai sunt si aici daca esti interesata

http://www.perfecte.ro/......-foto.html

12 răspunsuri:
| NimeniCelebru a răspuns:

In primavara lui 2011 se poarta extremele, adica atat coafurile cu parul voluminos, cocurile bufante si parul tapat, cat si coafurile cu parul lipit de cap si parul drept. In ceea ce priveste cararea parului, in majoritatea prezentarilor de moda pentru 2011 aceasta se tine pe mijloc.

Cocuri bufante Se poarta parul voluminos, prins intr-un coc bufant si definit cu produse de styling. Important este sa-ti tapezi parul cu atentie si sa porti bretonul intr-o parte. Aceasta tendinta se poate observa in show-ul Vera Wang pentru 2011. Parul tapat si voluminos se poate vedea si in prezentarea Marc Jacobs.

Bucle bine definite

In prezentarea Badgley Mischa pentru 2011 modele au fost coafate astfel incat partea parul din varful capului sa fie intins, iar de la varful urechilor in jos parul a fost ondulat creandu-se niste bucle bine defintie.

Cararea pe mijloc

Prezentarile Roberto Cavalli, Ralph Lauren si Burberry 2011 au dat dovada ca a purta cararea pe mijloc in 2011 este din nou la moda. Totusi pentru a-ti sta cat mai bine este bine sa ai parul lung si drept. Tot pe lejeritate, par lasat liber si carare pe mijloc au mizat si hairstilistii pentru prezentarea D&G 2011.

Parul lipit de cap

Daca vrei sa ai un look elegant, adopta un coc sau o coada cu parul perfect neted si lipit de cap ca in prezentarea de moda a designerului Carolina Herrera dar si a lui Oscar de la Renta unde cocul lipit perfect este purtat cu o carare pe mijloc. Si in prezentarea brandului Prada se poarta parul lins, lipit de cap, iar cararea este una foarte intr-o parte. O alta varianta ar fi sa-l dai pe spate si sa-l prinzi intr-un coc strans, ca in show-urile Versace si Monique Lhuillier 2011.

Coafuri cu aspect umed

Daca vrei o coafura sexy opteaza pentru una ca in show-ul Bottega Veneta unde modele poarta cararea pe mijloc iar parul este texturat cu produse de stilizare a parului astfel incat sa aiba aspectul de par umed. Da-ti parul pe spate, aplica produse de styling si vei obtine o aparitie seducatoare la fel ca cea pe care au avut-o modelele in show-ul Mathew Williamson.

Parul prins lejer

Lejeritatea si naturaletea sunt doua dintre cuvintele care descriu coafurile din primavara lui 2011. Parul este prins lejer, nu conteaza daca ies cateva suvite din coada sau cocul pe care ti l-ai facut, iar firele rebele sunt considerate a fi chiar sexy. Aceasta tendinta poate fi vazuta in show-ul Proenza Schoule.
Sper ca ti-am fost de folos:*:*
Funda?

| LOLA33 a răspuns:

Cum vrei tu sa ti-l faci happy

| HellYeahChristine a răspuns:

Cum ai chef big grin

| deyutzyk97 a răspuns:

Uite cam asa se poarta
http://www.elegantza.net/2010/07/tunsori-si-coafuri-2011.html

dar cel mai des lasat liber sau in coc

| Nolkyz a răspuns:

Sau cercei xxx laughing

| Octaviana_9832 a răspuns:

Cum iti place tie si cum iti sta bine happy.

| Satisfaction a răspuns:

Pai poti sa il porti cum vrei tu dar daca ti-l lesi pe spate(ondulat, drept) trebuie sa iti iei cercei XXL...sunt foarte la moda cu parul lasat liber.

| Savy a răspuns:

Pe cap, ingrijit, spalat!

| JustThat a răspuns:

Din cate am inteles placa de par e la putere laughing

| AndyMcFlurry explică:

Multumesc tuturor

| maria_8591 a răspuns:

Lasat liber si drept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E poarta bretonul mai ales daca ai parul inchis la culoare...bretonul drept si cu putin volum (dar nu foarte tare) P.S. sunt hairstylist :''> sper sa te ajute