| cryss_6160 a întrebat:

Vreausa imi ziceti cateva coafuri mai simple de facut (cu placa sau fara) pentru un par lung in spate si aproape pana la umeri in fata( adica in scari si filat). Am breton intr-o parte si lung pana la barbie.Preferabil coafuri ce se fac cu placa pentru ca am parul ondulat si nu prea imi sta bine...imi sta mai bine cu el drept dar m-am saturat de clasica coada de cal sau cu el liber(doar indreptat).

Răspuns Câştigător
| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a răspuns:

Axact la fel am si eu parul.
Ce zici de o coada intr-o partesau doua cozi prinse jos cu cateva suvite rebele.
Stii ce arata super?
Parul impletit, darnu spik.
Poti sa il accesorizezi cu o clama sau o esarfa pusa ca banderola.
Eu zic sa lasi placa si sa nu iti distrugi parul.
M-ai am idei:Coada ipletita intr-o parte sau daa vrei ceva elegant poti sa iti prinzi bretonul si cateva suvite iar restul parului liber.
Poate o cordeluta sau de ce nu o suvita de o culoare care iese in evidenta. Vezi sa iti iei dinaceea care se pune si se ia.
Cam atat!
Succes.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa ideile oferite de Onasis1961 eu iti recomand doar atat. Daca folosesti destul de des placa, odata pe saptamana, pe parul semiumed aplica serul de la Avon pentru varfuri deteriorate. Advance Techniques, cel cu capacel verde deschis. Tot din gama "verde deschis" de la Advance Techiques, Avon mai poti folosi spray-ul de stralucire a parului. Il pulverirezi pe coafura gata facuta. O sa-ti dea un luciu superb si natural.winking