| suddent a întrebat:

Daca am bateria la laptop la 20% sa zicem, are ceva daca il bag la incarcat sau trebuie lasat pana imi cere?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu scoți bateria din spate?
O lași tot timpul acolo și dacă ai o sursă de curent prin priză stai conectat prin cablu. La o cădere de curent sau pleci în călătorie să te asiguri că bateria este full.
Și eu am laptop și nu scot bateria.
Pa, pa.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si eu am laptop, am citit instructiunile de utilizare si spune ca ar trebui lasata pana se descarca si te anunta ca este slaba, astfel se uzeaza mai putin.

| asdD a răspuns:

Bah invata sa scii nc eu nu scriu perfect
cu gramatica stai mairau ca mine

Răspuns utilizator avertizat
| alex2009 a răspuns:

Asteapta sa iti ceara el asa este mai bine lasa-l sa se opreasca complet.

| alex2009 a răspuns:

Cand ai o priza prin preajma nu mai folosi bateria scoate-o din laptop. Bateria o folosesti doar cand nu ai ai o sursa de curent prin preajma altfel ii strici acumulatorul.