| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop Lenovo Ideapad 100 si nu stiu cum sa fac cu bateria...L-am lasat pe baterie lui pana a ajuns la 6%, iar apoi l-am pus la incarcat pana la 100%.ce ar trebui sa fac de acum? dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Iti recomand ca cand te joci intens sa il tii la incarcat sa eviti descarcarea si incarcarea des.
Cand te uiti la un film sau navighezi pe net scoate-l de la incarcat si joaca-te pe bateria lui.
Evita sa il descarci repede sa il incarci si dupa sa il descarci iar repede.Si te va tine mult bateria. Bafta

| IovanIulian a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Multumesc frumos

6 răspunsuri:
| 49Days a răspuns:

Mie mi.au zis ca sa il fac ca pe tel 12 ore de 3 ori. am 100-15 ibd

| IovanIulian a răspuns (pentru 49Days):

Mersi big grin

| K0sti a răspuns (pentru 49Days):

Habarnisti!

| IovanIulian a răspuns (pentru K0sti):

Auzi...din moment ce am pus o intrebare aici..inseamna ca vrea sa stiu. daca nu stii sa raspunzi poti sa taci si sa nu lasi comm aici big grin zic si eu

| K0sti a răspuns (pentru IovanIulian):

Citeste, daca vrei sa stii! http://www.epasystems.ro/incarcarea-acumulatorilor/