| AndreiPisoias a întrebat:

Am un telefon nou. Stiu ca dupa ce ii termin bateria de tot se lasa la incarcat. Cat trebuie lasat la incarcat?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

In general 12 ore primele dati cand o incarci, de 2-3 ori.

| j1NNNx a răspuns:

24h se lasa pentru a se formata bateria. Da nu il lasi acum 5 minute dupa zici hai ca il las maine 24h. De 5 ori cate 24h si ai telefon cu baterie calumea.

| AndreiPisoias explică:

Am Huawei ascend

| Dackvareder123 a răspuns:

Din câte stiu eu bateriile Li-Ion nu trebuie formatate, doar cele NI-MH. Presupunand ca ai un smartphone nu trebuie să-l formatezi. Ce se zice ca toate bateriile trebuie formatate sunt doar povesti babesti.

| alexutza02matza a răspuns:

Primele dati se lasa peste 12 h!