| ianasiizabelaa11 a întrebat:

Daca am un cane corso si un dog german mai ales daca sunt masculi? ce credeti despre cane corso sau despre dog german?

Răspuns Câştigător
| ubox7007 a răspuns:

Da, normal sunt sanse si sa nu o faca, dar in general da, nu se vor bate dupa ce trec de o varsta, dar in tinerete se mai joaca asa mai violent, dar si aicea depinde de la caine la caine, daca ai doi masculi si amandoi vor sa fie masculi alfa... Cea ce se intampla des. Parerea mea este sa iti alegi o rasa si sa iti iei un caine. Sau daca chiar vrei neaparat 2 caini e oarecum, sanse sunt si sa nu se inteleaga si sa se inteleaga. Daca deja ii ai, ai grija cum ii dresezi si sa nu acorzi unuia mai multa dragoste decat celuilalt, si sa ii scoti la plimbare. Daca ar fi sa aleg, eu nu as putea alege dintre cele 2 rase, imi plac in mod egal.

2 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

Cat timp nu este si o femela este ok, ma refer zilnic, sau sa fie o femele si un mascul nu 2 masculti si o femela sau 2 femele si un mascul. Cred ca sunt niste caini buni si daca ii iubesti nu cred ca ei te vor ura happy

| ianasiizabelaa11 explică (pentru ubox7007):

Ei ca masculi se vor intelege, nu?

| ubox7007 a răspuns (pentru ianasiizabelaa11):

Da, normal sunt sanse si sa nu o faca, dar in general da, nu se vor bate dupa ce trec de o varsta, dar in tinerete se mai joaca asa mai violent, dar si aicea depinde de la caine la caine, daca ai doi masculi si amandoi vor sa fie masculi alfa... Cea ce se intampla des. Parerea mea este sa iti alegi o rasa si sa iti iei un caine. Sau daca chiar vrei neaparat 2 caini e oarecum, sanse sunt si sa nu se inteleaga si sa se inteleaga. Daca deja ii ai, ai grija cum ii dresezi si sa nu acorzi unuia mai multa dragoste decat celuilalt, si sa ii scoti la plimbare. Daca ar fi sa aleg, eu nu as putea alege dintre cele 2 rase, imi plac in mod egal.