| just for me a întrebat:

Daca ati putea, nu ati face totul ca sa ajutati un animal la ananghie? eu una iubesc animalele enorm, sunt pasiunea mealove struck, nu le consider f diferite de noi.au instincte de autoaparare si se ajuta unele pe altele, formeaza "familii", si desi sunt diferite, se inteleg intre ele. noi oamenii ne intelegem f greu, tot timpul certuri si dispute, noi ne rezolvam problemele prin moduri violante, folosim razbunarea, gradele sociale ca sa ii nimicim pe cei mai slabi, si desi ne straduim sa ne indreptam, avem lucruile astea in sange, e ca un instinct pentru noi.nu zic ca toti oamenii sunt asa, sau ca toti se poarta urat cu animalele, dar uitati-va la Romania noasrta cum a ajuns.nu respectam deloc animalele, am ajuns sa ucidm caini comunitari impuscandui, sa abandonam animalele ranite sau care nu ne mai sunt de folos.am vazut atatea stiri, stirea asta cu caini chiar nu a fost data de mult. avem "Protectia animalelor", dar ati vazut in alte tari, mai ales la americani cate programe sunt cum ar fi SPCA.acolo poti face inchisoare pentru abandom si vatamarea unui animal, daramite pentru moartea lui.nu vi se pare ca uneori animalele se inteleg mai bine ca oamenii, si chiar en ajuta mai mult decat le ajutam noi?

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Eu una prefer sa nu comentez subiectul asta pentru ca as fi mult prea dura si as folosi cuvinte f urate la adresa majoritatii romanilor.
Pot spune doar ca majoritatea sunt niste ordinari

| UnicornsAreLove a răspuns:

Chiar imi pare rau pentru ele nu pot sa vad nici un caine pe strada ca deja sunt gata sa il ingrijesc si mie imi pare rau ca iubesc atat de mult animalele dar n-am voie sa imi iau unul dar mi-am convins parintii sa imi iau o nimfa sunt fericita dar cand ma gandesc la cainii de pe strada mi se rupe inima

| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Ba da...eu iubesc animalele si cand mi-a murit cainele am plang vreo saptamana...nu stiu ce sa facem, eu iubesc prea ult in special piscile si as vrea sa se creeze un centru.adica daca oamenii nu mai pot avea grija de animale sau le gasim pe strada sau sunt ranite le ducem acolo. sa fie hranite ajutate si apoi sa fie date spre adoptie la o mica taxa si lumea sa doneze pentru centru.ar trebui sa facem o petitie, dar cine sa se ocupe de asta pe timp de criza? sad

| anonima_5010 a răspuns:

Buna, inteleg ce spuneti si chiar imi pare rau de bietele animale.Ar trebui sa se construiasca nista adaposturi cum sunt in America, Spania si multe alte tari civilizate.