| SweetyღGirl a întrebat:

Cum sunt oamenii care inteleg animalele?

Răspuns Câştigător
| JungleHell a răspuns:

Dupa mine a intelege animalele inseamna a le pricepe instinctele si nevoile. Exemple: leul sau tigrul daca te duci spre el vine la tine si te omoara pentru ca se simte amenintat, daca ii e foame te si mananca. Iepurele fuge pentru ca ii e frica. Instincte: fuge sau te ataca. Nevoi:sa fie lasat in pace. Animalele fac parte din natura (daca o luam dupa regn omul se incadreaza in al 5-lea, deci animal) asa ca intelegerea lor inseamna si intelegerea naturii. Punctul meu de vedere. Numai bine!

7 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Dezechlibrati mintal.

| SweetyღGirl explică (pentru WR104):

Adica nebuni sau visatori?

| WR104 a răspuns (pentru SweetyღGirl):

Si una si alta, prea visatori.

| AmandytaErhan a răspuns:

Daca te referi la oameni care zic ca pot vorbi cu animalele si intelege limba lor pai cu adevarat alta e taina, nimeni nu poate vorbi cu animale astfel ca ele sa auda si sa raspunda e anormal. Cand o persoana isi cunoaste bine animalul, ii cunoaste gesturile manerele personale... ea intelege ce vrea animalul. Animalele au diferite miscari, gesturi prin care se intelege ca vor sa manance sa bea ca le e somn ca ceva ii deranjeaza, ceva ii doare, ca le pare rau (daca au stricat ceva...) ca sunt evervati. asta se intelege si prin privire. daca o sa te uiti mai bine pisica are ochi expresivi ca si omul prin care se poate citi tot. in asta e secretul. la randul lui si animalul cunoscandusi stapanul incepe sa il inteleaga si invata unele comenzi ca cainii dresati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si-ai sa vezi.

| ZaZaLa a răspuns:

Morti

| Armagedon a răspuns:

Super Norocosi!