| Andreea213 a întrebat:

Daca bichonul are pete su ochi sau in alta parte pe fata, îi creste parul si dupa ce il tunzi poate scapa de pete?

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Petele nu vor disparea.

| Deliiiia a răspuns:

Secretiile care coloreaza blanita rosiatic sunt cauzate de mancare. Daca ii dai bichonului mancare de calitate(Acana cu pui, Brit hipoalergenic cu somon) petele ii vor disparea. Desigur, si forefecuta ajuta, dar trebuie remediata cauza si nu efectul.

| NoFeelings a răspuns:

Nu remedieaza problema daca ii tunzi blana.
Aceste pete, secreții lacrimale, se transmit genetic, sau varianta care a spus-o Delia, insa nimeni nu garantează că o data cu schimbarea tipului de hrana, petele vor dispărea.