| alexalexandrusincerul a întrebat:

Daca broasca testoasa se intoarce din greseala cu carapacea in jos(se.intoarce invers, incearca sa iasa din acvariu si cade invers)se poate intoarce singura? Daca eu nu sunt acasa... Poate pati ceva?

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Daca e in apa, nu va cadea cu carapacea in jos, se va rasuci singura si nu va fi nici o problema.

Partea nasoala e daca se intampla pe uscat. Ele pot muri daca stau mult timp pe spate. Din ce m-am documentat cand mi-am luat prima broasca este ca pe spate se creaza o presiune si se pot sufoca. Asa ca, daca nu esti acasa, las-o mai bine in apa sau pe jos pe unde stii ca nu are cum sa se urce pe undeva ca sa cada pe spate.

Succes!

| Crackman a răspuns:

Este in apa, probabil se zbate sau inaota pana revine.
Daca sse blocheaza si esti plecat mult timp crapa.