| mamaieetare a întrebat:

Daca ca om intri in apa si te ineci, pestii cand ies la suprafata ce li se intampla? se aerisesc?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aflii maine dimineata cand esti treaz si fara drooguri, acum du-te la culcare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se ineaca si ei... pentru ca tot prin sufocare mor

| dullcat a răspuns:

Mor.

| relian a răspuns:

Te ineci nu neaparat cu apa, te poti ineaca si cu mincare laughing asa ca pesti se ineaca si ei cu aer laughing

| Eireann a răspuns:

Pestii nu pot respira aer, ei extrag oxigenul necesar din apa trecand-o prin branhii - apa e compusa din 1 atom de oxigen si doi de hidrogen (H2O). Deci pestii se sufoca daca nu le trece apa prin branhii, se "ineaca" cu aer.

| StoicAnalysis a răspuns:

Danseaza.