| cinevacuopisica a întrebat:

Daca cineva are un câine, ca și animal de companie și nu îl vaccinează, ce se întâmplă?

4 răspunsuri:
| Miron_Liviu_1997 a răspuns:

E foarte predispus la paraziti si alte boli si nu va avea chip de identificare, daca ti-l gasesc hingherii il pot lua happy

| Patronu1 a răspuns:

Îți iei o amenda de ajungi sa întinzi mana ca să ai ce manca, plus ca e foarte predispus la multe boli. Un prieten de-al meu nu și-a vaccinat rottweiler-ul și l-a muscat un șobolan și a luat rabie, iar mai apoi a trebuit sa îl împuște păduraru ca nu mai avea ce face cu el asa. Păcat, o frumusețe de cățel... Plus ca se umple de viermi dacă nu e deparazitat. De purici o sa se umple oricum chiar daca are deparazitare externa, dar o sa moara purici după ce îl musca. Când despre cip, nu te lua după lumea care zice ca poate guvernu sa îl urmărească prin GPS și prostii de genu, imaginează-ți cum ar fi sa tina socoteala la atâția căței cu cipuri implantate în ei. Asa ca fă-ți o favoare și ție și lui da fă-i niște amărâte de 3 vaccinuri, ca e păcat sa îl pierzi de mic. Bafta!

| aandrei1312 a răspuns:

Foarte posibil sa se imbolnaveasca... Nu trebuie sa te joci cu viata unui catelus niciodata. Du-te sa-i faci tot ce are nevoie, deoarece daca ai un catelus, ai o viata de intretinut.

| Andreeush a răspuns:

E predispus la multe boli.
Dacă ai un câine du-te cu el la veterinar.