| andreea_1536 a întrebat:

Daca imi iau o nimfa credeti ca poate trai singura(ma refer fara partener)? ce stiti despre nimfe? sunt sociabile, sunt cuminti?

6 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Nimfele pot trai fara partener dar se va atasa mult de tine.Sati traiasca ca si eu o sa am una

| anonima_5010 a răspuns:

Buna am si eu un papagal nimfa si iti pot spune ca pot trai si fara prtener, sunt mai apropiate de stapan decat cele care au pereche.

| Reinkaos a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Papagal_nimf%C4%83. Da poate trai singura.Asa fara partener ea va fi mai atasata de tine daca ii oferi atentie

| Musique_7725 a răspuns:

Buna Andreea! As vrea sa iti spun ca da, ele pot trai fara partener dar totusi au nevoie cand sunt sti tu cum se spune in,, calduri" dar fara partener sunt mai atasate de tine.Am si eu una si m am informat ca specia aceasta este foarte blanda si cuminte (pentru mai multe informatii www.latifa.ro de acolo stiu si eu si acolo ii poti creea cont animalutului/lor tale) MULT SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand aceasta specie ca animal de companie
http://4.bp.blogspot.com/......coarne.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de sigur si eu am o nimfa care are trei ani si a fucut oua 31 de oua asta inseamna ca ea vrea sa se imperecheze dar nu iti face griji ca nu va mori sau ceva de genul asta.