| Ionita_Vlad_1977 a întrebat:

Daca o pisica cade de la etajul 7 poate sa moara?

4 răspunsuri:
| Softe a răspuns:

Desigur ca o sa moara, membrele i se vor rupe la impact si coastele iar toate organele se vor sparge, deci moarte sigura.

| Flammachiu a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=xiWBVEoZE3E

depinde dar da sante foarte mari sa moara

| Pisicuta_Valutza_1997 a răspuns:

Dacă este pui sau are oasele fragile se poate dar dacă este la o vârstă adultă poate scapa doar cu o rană.

| Amynutzza1 a răspuns:

E destul de posibil să nu moară, atâta timp cât nu cade pe asfalt. Am avut o pisică care, deși a căzut de la etajul 7 *coincidență*, a supraviețuit. Totuși, s-a ales cu un picior rupt.