| BeHappyLikeMe07 a întrebat:

Daca un caine este corcitura ce poate fii diferit la el?

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Totul.
De la aspect, la temerament, de la bolile specficice fiecarei rase pana la varsta de viata a cainelui.
De obicei cainele metis ( corcit) i-a caracteristicile ambelor rase, sau doar o rasa.
De exemplu, cainele meu este pechinez cu schnauzer, dar in mare parte aspectul este de pechinez, fratele cainelui meu era schnauzer, a mea are 14 ani, fratele ei a murit la 10 ani ( bine conteaza si cum il cresti, daca ai grija de el, te duci regulat la veterinar, ii faci vaccinurile anuale, ii dai corect si sanatos mancare, are un mediu placut de viata).

| darrio2007 a răspuns:

Nu are buletin.

| William a răspuns:

Fi nu fii.

Răspuns utilizator avertizat
| StefanKogut a răspuns:

Nimic, e tot caine, adica are patru picioare, latra si isi alearga coada.

| depye a răspuns:

NU va fi pitbul cu pete! pentru ca nu va avea corpul 100% ca pitbulu, botul, urechi etc. poti spune ca corcitura reprezinta un amestec al celor 2 rase! ce poate fi diferit la o corcitura? pai cand e sa se intample, poate iesi cea mai inteligenta corcitura, care poate fi un caine bun pentru politie pana la urma, daca se considera ca acel caine este extrem de inteligent