| angeldevil_7103 a întrebat:

Catelusa mea este gestanta este o corcitura de teckel si sa imperecheat cu un caine poate sa aiba dificultati la fatare (P. S si cainele cu care s-a imperecheat este tot mic)

Răspuns Câştigător
| RoxanaDenisa a răspuns:

Buna. Daca masculul este tot talie mica nu are nicio problema.
Dar exista cazuri in care femela nu poate naste puii si trebuie facuta cezariana. Daca vrei sa nu existe complicatii, pe la 1 luna si ceva de cand e gestanta o poti duce la veterinar sa ii faca un ecograf sa vezi cum decurge sarcina.
Succes!

2 răspunsuri:
| angeldevil_7103 explică:

Multumesc de sfaturi

| FlaviaA96 a răspuns:

Nu... din cate stiu eu nu ..numai daca are probleme de sanatate(Doamne fereste)laughing