| angel_5676 a întrebat:

Dar broscute testoase(micutze)? Avetzi idee de unde pot cumpara?

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De la petshop.

Abh
| Abh a răspuns:

Tin sa iti spun, pentru ca majoritatea celor care achizitioneaza broscute testoase nu stiu, ca aceste cresc foarte repede. Eu am cumparat 2 broscute acum 3 ani si erau foarte mici, a trebuit sa le schimb vasul de 3 ori pana acum pentru ca au crescut repede:una are 11cm. iar cealalta 16 cm.Trebuie sa le indeplinesti niste conditii minime de trai, altfel nu o sa o duca bine. Daca crezi ca te pot ajuta cu sfaturi practice, trimite-mi mesaj.

| cretzufinish a răspuns:

De la petshop, pret minim 30 lei, functie de marime.

| Elena_1106 a răspuns:

Nu stiu sigur dar iti spun ca este ilegal sa fie aduse in tara la noi broaste deci tu alegi...

| Aero_2277 a răspuns:

Da, le poti achizitiona din Pet Shop ZOO Mania cu locatii in:Arad, Craiova, Bacau, Pitesti, Focsani, Sibiu, Baia Mare, Oradea, Suceava, Bucuresti, Ploiesti, Targu Mures, Timisoara si Cluj-Napoca.Sau Animax din Brasov sunt multe.Cumpara-le numai din pet-shop, insa nimeni nu iti va garanta ca nu au boli.Sexul se observa de-abia cand vor ajunge pe la vreo 10 cm, si au sub coada, femelele, ceva negru ca in cazul pestisorilor, iar masculii nu au nimic. Sper sa te ajute cu cevawinking

| amy3semj1405 a răspuns:

Depinde de unde esti. In general se gasesc la pet shop.La mine in oras in rm. valcea in piata mare unde sunt si legume si fructe sunt si standuri de animale. Poate si in restul pietelor exista. Incearca! Am avut si eu 2 broscute. Prima o chema Puffy si a murit de conjunctivita si a 2-a am dat-o ca nu ma mai lasat mama ca imi luasem pisica.

| amy3semj1405 a răspuns:

Si a doua o chema Bettina. pe a ta cum o sa o cheme?

| Maria_3931 a răspuns:

De la PetShop.Si cred ca variaza in 50 si 60 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat si eu una azi de la pet shop de la piata nord din Bacau. Am dat 30 de lei pe una micuta...

| oky a răspuns:

De la pet-shop.

| robyroby a răspuns:

Salut, Angel. Pai si eu am 2 testoase. Cand le-am luat erau cat o moneda de 50 de bani, acum sunt cat palma. Eu le-am luat cu 25 ron / bucata, de la petshop.

| Turdeanul a răspuns:

De la petshop pretul poate fi chiar de la 10-30 lei sau poti lua de pe net

| nisi1t a răspuns:

Din petshop gasesti broscutze dar sa te pregatesti sufleteste ca in cateva luni ajung cat o palma de mari.