| anonim_4396 a întrebat:

Dati`mi si mie niste idei de ce as putea face la tara. Maine dimineata plec si o sa`mi petrec Craciunul acolo pana sambata dimineata. Si pur si simplu nu am ce sa fac. Fara calculator, prieteni, colegi. idei?; d

Răspuns Câştigător
| viatadecacatt a răspuns:

Si parintii mei cica sa mergem mai repede la tara dar i-am convins eu sa ramanem acasa cu rudele si o prietena de-a mea...
La tara ai putea sa iei o prietena de-a ta cu tine(daca reusesti sa iti convingi parintii) pentru ca asa o sa mai ai ce face.mai vorbiti va plimbati.
Si daca nu reusesti varianta asta trebuie sa fie copii pe acolo gasesti si tu sa umblii cu ei sau asa ceva. ce sa faci altceva iti spun de acum umple-ti telefonul cu melodii, ia-ti castile cu tine ca iti mai ocupa din timp eu mereu fac asa cand mai plec pe la tarabig grin.

9 răspunsuri:
| Andromedda a răspuns:

Poti sa scrii un scenariu daca te pasioneza...happy

| Sოﺁℓε a răspuns:

Eu stau la tara am prieteni am pc si daca te obisnuiesty

| Victoria a răspuns:

Si eu merg de Craciun la tara. Pe de o parte, nu imi place, pentru ca e frig (ei au soba la care e greu de facut focul) si parca se accentueaza si mai mult impresia de natura moarta, de locuri mohorate, de copaci goi. Insa, pe de alta parte, ma bucur ca merg acolo, pentru ca la tara se simte spiritul Craciunului mai bine ca la oras, acolo traditiile sunt mult mai bine conservate ca aici. Si trebuie sa-ti intelegi parintii, e normal ca si ei sa vrea, la randul lor, sa-si petreaca Craciunul cu parintii lor! Fa oameni de zapada, plimba-te in aer liber, citeste, asculta muzica, uita-te la TV (daca ai, pe posturile precum TVR 1 sunt melodii si dansuri populare), si, cel mai important, stai cu bunicii tai, nu se stie pentru cat timp ii vei avea!

| Moneyandfame a răspuns:

Ingerasi in zapada.

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Nu ai prieteni pe acolo, imposibil trebuie sa cunsoti pe cineva.
In cazul care nu cunosti: vorbesti la telefon, asculti muzica, mai citesti o carte, mai o ajuti pe mama sau pe bunica la curatenie mancare etc...

Sarbatori Fericite!
Pa, Pa.

| floaredetrandafir a răspuns:

Pai ai putea merge cu colindul, acum depinde cati ani ai. poti sa iti faci prieteni noi, sa asculti povestile bunicilor intodeauna au ceva interesant de povestit distractie placuta

| andreea93_9801 a răspuns:

Bunahappy
poii ce sa spun si eu cand mer la tara nu am laptop(eu fara el nu prea pot sa rezisttongue)
poti sa te uiti la tv sau sa stai cu familiawinking asculta muzica.

| Abi_5708 a răspuns:

Ai putea citi?
sau mai bine ai putea fotografia peisajelewinking

| alina_1602 a răspuns:

Citeste si asculta muzicahappy