| Rox348 a întrebat:

Dati-mi si mie niste statusuri triste ( de dragoste) pls... FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| Daviiiiiid a răspuns:

Ma uit la soare, te vad pe tine, ma uit la luna te vad pe tine, ma uita la apa te vad pe tine. da-te dracu din fata mea laughingrolling on the floor

| Sorin_4540 a răspuns:

Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

| BuryBerry a răspuns:

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.
Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad
Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate. sad
Daca crezi in vise.atunci vei dormi toata viata...
Ai FoSt FrUkTuL InTeRzIs DiN KrE Am GuStAt... acum Fara tine ToTuL E schimbaT
Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr
Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea
imi va fi dor
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca
ci doar va trece...
Poate incerc prea mult sa m-amagesc ca te pot uita, dar si-acum simt pe buze uneori sarutarea ta!

| ᴥʙɛʙɛᴌᴜṣḁᴥ a răspuns:

Hai trage.ma in piept si tine.ma.n plamani . ! Sa fiu la tine.n cap inca vreo 2 saptamani ;xx !

Pun punct.Mă trezesc.Termin cu visele.Termin cu ce’am rămas.Şterg amintirile. Închei capitolul din istoria noastră!

Vrei sa ma schimbi ? Schimba`te tu primul.Tu esti doar personajul.Eu fac filmul`

Si cu toate c`a pus punct, spunand ca s`a terminat,Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Credeam ca am uitat de toate`.Da` nu se poate`.Astea's vise colorate`!

Mereu cu zambetu` p buze` Pentru ca are cine s'o amuze`

Stii`? Cand e vorba de tine ma doare'n 14`

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de ea !

ma uit in ochii tai si vad prin ce treci. esti ca si mine, obisnuit cu noptile mai reci.

Oricare va fi ea.Nu va purta amprenta mea

E in zadar sa ii vorbesti celui ce nu vrrea sa te asculte

Şi nici măcar eu nu mă cunosc.Aşa cum tu mă ştii pe mine.Mă tem uneori că ai să pleci.Şi nu vreau să mă laşi fără tine.Iar eu nu sunt eu.De fapt, fără tine, sunt nimeni!

ZambeShtee`! Tu ejti tOt Ce am mai bun`[]

"Nu exista cai gresite,doar drumuri alese prost,nu exista "nu pot",doar"nu vad nici-un rost",nu exista bun simt,doar buna purtare,nu exista dragoste ci numai senzatie de atasare

Nu`s ca voi si nu am fost niciodata.Nu`s ca voi va repet inc`odata.Nu am vrut,nu am nevoie.de mila nimanui.Prietenii p care`i am docamdata`mi snt destui

Pentru cei care atunci cand vad o fata li se-aprinde scanteia Inchideti-va in casa si aruncati-va cheia !

E normal ca EL ,să plece.Pentru că , EA nu a avut grijă de el

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte .♥

E toamna. Si frunzele acopera fiecare cuvant .Si ne imbraca de parca-s camasi ce-au fost apretate de vant

cate promisiuni false nu ti-a facut? si de cate ori iti spuneai" de maine am sa-l uit"?

Spune cat de mult pozele cu voi le priveai si cate servetele pe seara consumai ?

• prin zambetele tale am invatat sa zambesc si prin lacrimile tale am invatat sa iubesc.Acum cuvintele tac. Stiu ca ti-am cerut prea mult. cum asi putea sa uit prima atingere.primul sarut

.Dar nu stii ca vreau macar o zi pana la apus .Sa regasim impreuna amintiri care s-au dus

orice ai face de tine nu poti fugi, e ca si cum te-ai privi in oglinda si te-ai minti. oriunde ai fi traieste clipa. nu sta. Ca e pacat sa pleci si sa nu lasi ceva in urma ta.

Esti glasul ce-l aud cand totul in jur a tacut,cand totul in jur a trecut.si poate n-o arat.Dar mi-ar fi mult mai greu, Daca asi ramane fara tine.Doar un simplu Eu

Fa-ti timp sa-ti amintesti ca imbatranesti , trec anii. Fa-ti timp sa vezi ca intre prieteni nu au loc si banii

• Trebuie sa fiu eu ca sa reusesc!

Pentru ca viata nu e nici roz,nici mov,nici verde.e o chestie asa,cu multe pete. !

Ea te face sa`ti fie dor de clipa care inca nu a trecut.;x

Tu nu sti ce inseamna arta de a invinge Sa fi fierbinte chiar daca afara ninge .

Nu te mai uita,nu mai ai tu fraiere fata de ea. Cand era cu tine tacea,nu comenta. Uita.te acum, e cu totul alta.Pt. ca brunettele sunt speciale!

Exista adevaruri pe care trebuie sa le colorezi ca sa devina vizibile. ."

Pentru că eleganţza , impune respect

Si-ti vezi de treburi ca oricum viata merge-n suturi.Ai cazut.Te-ai ridicat.inveti noi moduri sa te scuturi.

Ea va fi cea care n-o sa-ti intoarca spatele.ia-o de mana si priviti cerul senin si ai sa simti ca ai primit tot ce-ti doreai pentru c-ai tras din greu ca sa le ai.

Zici ca nu se mai poate, ca le'ai vazut pe toate Poate ar trebui sa cauti fericirea'n alta parte

daca ti-e teama asculta-mi vocea ca te indruma si peste toate trecem impreuna. zambetul tau ca de copil nu se razbuna. ma face sa ma simt cea mai puternica cand te tin de mana !"

ai ridicat din prima cu tupeu cortina ce acoperea teatrul viselor din sufletul meu. suntem actori noi doi, jucam un rol ciudat cu scene pe care nu le-am mai repetat

Eu raman un timp langa tine sa gasim parcului rama. Deci ma vei gasi aici atat tïmp cat e toamna

As vrea sa nu te indepartezi prea mult Ura in tine sa n'o strangi Si as vrea sa sti ca la mine Vei avea mereu acel umar pe care sa plangi"

As vrea ca peste doi,trei ani sa imi apari in cale si sa-mi soptesti 'Aveai dreptate atunci cu vorbelea alea ale tale'.

Lumea e o scena.Viata e un act.Ai venit.Ai vazut.Ai plecat !

Hai sa-ti zic ceva. Esti cu mine sau impotriva mea

• La tot pasul sunt vorbe de rau si nu-mi pasă, in ciuda tuturor duc o viata frumoasă!

Am nevoie de-un minut ca sa-ti stric dimineata si de doua legate sa te fac sa-ti iei viata.

Ele mau invatat sa ma bucur de orice clipa din plin.indiferent de situatie;x.

O ador!Promit sa am cea mai mare grija de ea.

mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea.Si`si zicea`:Fratee`. nu pot trai fara ea`.

Asta-i pentru cei care nu au vazut in prietenii afaceri!

El n-a uitat-o caci nu poate,dar e in zadar orice acum,el o viseaza-n orice noapte.

Fericirea nu sta in plic!

Mereu vei cauta la ea.Tot ce adorai la mine cândva.

Toate lipsesc , vars o lacrima ca nu-i usor, unde-i copilaria mea **** ca mi-e dor !

M`ai copiat ? Ce`ai rezolvat ? O papusa cu o zreamta e greu de egalat ! ;x

Diferita!Nu poate fi comparata!Nici cu toti banii din lume nu poate fi cumparata!Greu sa ajungi la ea.Firesc!Sunt multe ca ea dar nu toate stralucesc ;x

Las totul in urma si mai trag un fum , ma bucur ca stii, ca sunt fericita acum ! =p~

Ai sa cauti zambetul meu in fiecare ea ! ;x

"Las-o sa cada,sa se raneasca,sa planga ,sa simta ca traieste! Caci stii mai bine ca toti.ea,intr-un sfarsit ,mereu zambeste ! "

Cu toate faptele .Ea va fi cea care n`o sa`ti intoarca spatele!

Nu uita privirea mea , ca odata si odata o sa-ti fie dor de ea ! "

Imi doresc sa obtin imposibilul si nu ma las pana nu o fac ."

O masca de argint, un zambet Cuvinte goale mii si mii.Sa te iubesc nu-i greu deloc Eu tin la tine .tin cu foc!""

Daca u nu ma iubesti.O s`o faca altu .

^_^Mi'am bagat gandu`ntr`o cutie sa nu iasa:d^_^" puup

Ma vorbesk totzy de parca ma cunosk,fara sa stie cine sunt sau makar cine am fost!

Iti spo0n d0ar 5 cuvintee`!:Nu mai sunt ca inaintee`!

Stiu cand sa rad,stiu cand sa fiu suparata,stiu cand in ochii vostri sa fiu singura fata importanta

Are `acel cva`!E genul`de fata` care te`vrea.Dar` n`are nevoie de tine`!

Zambeste! chiar daca de fapt lumea ta se prabuseste

Vad prea multa ignoranta de la fetze cunoscute,prea multe interese personale prefacute!

#Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

N`am lasat pe nimeni sa ma cunoasca perfect.Deci cine`mi poate spune.e calitate sau defect ?

N`ai sa mai vezi una ca mne.sau poate cine stie.ai sa mai vezi,dar nu e pentru tine!

D`abea astept ziua`n care vei veni , plangand la mine spunandu`mi: Iartama ! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Greseala Pa!

Esti jalnica si o sti prea bine, nu ma ura ca sunt mai buna dect tine,uraste-ma ca prietenul tau intoarce capu dupa mine chiar si-atunci cand e cu tine !

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Acum vad . prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar ! tzi` s-a urcat la cap .

Nu O laSa Sa pleCe . e sinGura care` te inteLege . iubeSte`O, fa`O Sa uiTe ca ai fOst reCe !

Te minti si acum,ca desi iti este dor,ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

Indiferenta ta il doare, dar la cat orgoliu are, nu-si recunoaste nici macar lui ca ii e dor de tine

•oAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP:->SenTimenTe ! O sa raD ,O sa TraieSc . Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:*•o°

Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna".Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X"

[#.Ai Regretat vreOdataa` Ca ai renuntsat ?La cel pe care intReaga` Viatsaa` l`ai astepTat ?Ai Regretat vReoDataaa` ca Nu` L`ai iertat`Sh l`ai Lasaat sa plecee` Chiar dk n`a meriiitat`?#]

GreSeala ta ca m`ai laSat,poate acu` itSi aminteSti...Fete ca mne rar gaSeSti"

Vreau ca atuNci câNd te gandeşTi la miNe.să spui:"uiTe fata aSta chiar a ţiNut la miNe !

☻☻♥Nu mai e ea...Fata ce treceea♥☻☻ ☺Astazi iti spun "Pa!"☺ ☻☻♥Ieri poate'Mi pasa♥☻☻."

Stiu un loc in care pot sa visez, Oricat mi-ar fii de greu!"

Nu uita ca tu ai aleS` sa te indepartezi.tSi-am spus ca daCa faci astha nu o sa ma mai vezi"

Fiecare greseala iti face cate un bine. Sa nu ai incredere in altii! Ai incredere in tine!"

Tu ai nevoie de mne . si eu am de tne ! tsi-as sugera sa treci peste mandria de sine !`"

"E timid,e greu sa-ti spuna ca pentru el tu esti cea mai buna "

Doar sa-ti vad ochii în lacrimi si-apoi sa ma topesc!:X"

Doar tu esti mereu roua sufletului meu!"

Cu nimic mai speciala,cu nimic mai deosebita.Doar diferita ` !

Pentru ea fiecare hohot de ras incepe cu un zambet.;x

nu stiu cine te credeai.stiu doar ca nu ma meritai

Am invatSat ca nu trebuie Sa te compari cu ceea ce pOt altSii mai bine Sa faca / ci cu ceea ce potSi sa faci tu ;]

La tot ce asist in viata mea ma lasa rece.

Ajungi sa confuzi tovarasi cu zei, ajungi sa fii exact ce nu vrei!

Cine ti-a spus ca ai voie sa gresesti daca`ti permiti sa platesti?

Spune`mi cand te doare ,si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese.

Fiecare zi care doar teoretic o traiesti E greu cand iti repeti in gand "Capu sus tre sa zambesti !"

Si roz e curva aia de viata ce tot cere zi de zi

Parca mai multe parca nu'i deajuns ca vei muri

viatsa e o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste[;x]

Satula sa fug de viata.ma opresc si privesc.pun pret pe ceea ce conteaza.am motive sa zambesc

• o sa plec oftand , spunand ca-mi pare rau ca nu pot sa fac parte din visul tau.

Am invatat sa am rabdare.Ca totul iti iese atunci cand nimeni nu te crede in stare.

ce e al meu e doar al meu.si nimeni sa nu iubeasca ce iubesc eu;x.

Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste, Te rog, asculta sfatul meu: zambeste si iubeste!

• prietenii.stii bine .inseamna mult pentru mine. mi-au videcat ranile provocate de tine !

Chiar daca vor trece anii noi v'om ramane la fel.a fost mereu aici langa mine nu o sa uit cate a facut ptr mine :*

Ai fost langa mine la bine si la greu Cand am dat de belele, adica mai mereu ! ."

Fiecare sfarsit are un nou inceput

Sunt tot ce vrei şi nu poţi avea . Tot Ce ai avut şi n`ai putut păstra!"

Nu vreau să trăiesc. Vreau să iubesc în primul rând; şi să trăiesc accidental."

Nu îmi pasă de trecut.Eu vreau din ce în ce mai mult !"

× tOt ce cOnteaza este efectuL.

Ea m`a invatat ca viata e numai una; si trebuie sa profit ca nebuna ;xx

Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie s`ar putea ca celorlalti sa nu le pese. Si nu voi face din unii o prioritate pentru ca eu sunt doar o optiune."

"seC! Mai sec ca orice vin poate ca acum te tin de mana iar peste un an sau mai putin ne trezim ca nu mai stim cum sa ne ocolim."

^[diferenţa dintre infidelitatea celor două sexe este foarte reală, încât o femeie indrăgostită poate ierta infidelitatea. Lucru imposibil pentru un bărbat.^

Dacă un barbat nu e insistent, nu e bărbat. Singurul lucru care îl ştiu bărbaţii să-l facă este să insiste. Dacă o femeie poate face un bărbat sa inţeleagă un "NU", atunci e o eroină.

Prietenia se naşte în clipa în care o persoană îi spune alteia: "Ce, şi tu? Credeam că eu sunt singura"

Ea te atrage,te agata,te imbata,te descarca. O vrei din ce in ce mai mult,ca niciodata

Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali.

A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie.

Intamplator, oricine poate iubi.

Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge.

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat

Nu poti porunci inimii! Dragostea se castiga, respectul se merita.

Dragostea este pur şi simplu o nebunie.

Dragostea este un joc în doi pe care îl pot câştiga amândoi.

Nimic din ce`am facut n`am regretat...am uitat de toti care m`au uitat

Viata e ca un castel de nisip.Stiu bine.Promit sa profit doar un pic!

Câteodată simt că nu pot să mă trezesc . Câteodată simt că cerul meu albastru devine gri . Câteodată doar urăsc toată lumea . . .

Mi`e dOr de simplele , banalitati pe care le faceai , mi`e dor de simplu` te iubesc , pe care mi`l spuneai.

Un singur lucru bun am invatat de la tine . sa-i dau dracu` pe toti daca mie imi e bine.

Altceva nu scoti Doar copiezi Nu-i nici o Surpriza Ca te-ai curenta si-n cur ca sa ai la public priza.

Ne este frica sa nu pierdem Pe cine avem mai dragi Si cate'o data'n viata E mai bine sa si taci

Cand eram suparata! O tsigara si un sfat!Cat de mult a contat.

Am 1000 de fetse. Una pentru prieteni. Restu` pentru zdrentse.

Nu te grabi sa arunci tot ce iubeai odata.

Prietenia ta'i va fi de ajuns.Nu'i trebuie nimic mai mult!

Daca zambesc inseamna ca ma bucur sa te vad.

n`am ce sa schimb. "

"Stiu ca fiecare dintre noi are un loc in rai , dar si acolo sus tot cu mine vreau sa stai ! ."

cand totul se duce.raman amintirile !

ai o fata . no lasa ca tine la tne ! . daca nu risti nimic,nu faci nimic,nu ai nimic,nu esti nimic"

Ea e cea care va avea grija de viata ta .ce faci tu gresit ea indreapta, pentru ca ii pasa de tine . mai mult ca oricine ! ."

Atunci cand nu stie ce simte . atunci cand greseste si poate minte . ofera`i dragostea ta ... atunci are mai mare nevoie de ea! "

acele vremuri nu se uita,fi sigur de asta ;x.

e o poveste fara nume si fara autor. scrisa in parfum de aripi albe care se zbat in zbor ;x ."

bineinteles ca nu`i clar. oricum te iubessssc ;x . | Ador sa am imaginea ta intiparita in minte Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x"

Avem povestea speciala din viata asta banala ! ;x

"chiar eşti în stare să îmi iei sufletu ! ;x

Nu`mi lipseste nimic in viata asta, deci nu mai cedez pentru nimeni.Nu las de la mine decat atunci cand stiu ca o sa`mi fie mie bine. !"""

Viata nu e rOz`e asa cum este ea ;x.

"oare mai tii minte?! fiecare clipa de nebunie . din fiecare luna , din fiecare zi , din fiecare ora , din fiecarte minut , din fiecare secunda !"

Desi stie ca iubeste un golan . n`o sa te uite...tine mult la tine ! ."

"te amuza . cand din vorba in vorba . gasesti obsesia ta . la altu in alta forma !

acea copila. cu acel ceva special ! :"

Lumea nu ne sufera.Da stie sa ne pupe bine in cur.

Daca n`ai fi tu . mi-ar ramane gol sufletu ! |

deobicei nu crezi decat cand vezi cu ochii tai daca se poate . ca visele devin realitate ! ."

Nu e normal.Sa ai zambet artificial !

Ea n-are nume, calca discreta peste scuze, cu un secret pe umeri, si unu-ntins pe buze."

E timpul sa zambesc!"

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza

Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.

Zambeste.Simte.Iubeste.Viseaza.Crede.Spera.Risca.Traieste.Atinge...Conteaza

Suficient de matura ca sa ma pot gandi in viitor. Si suficient de copila ca sa`mi traiesc prezentul

Lumea e o scena. Viata e un act. Ai venit. ai vazut. ai plecat

sa iert?tot timpul sa uit ?niciodata! x(

Inchei simplu spunand sfarsit.

No more words, no more lies, no more crying, no more pain, no more hurt, no more tryin. There is no other way, I get the final say!

Pot zambi si fara tine !

E timpu` Sa trec la nivelu` urmator . Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior

Zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu a intalnit un baiat care sa merite tot ce are ea de dat.

De ce sa plang. Cand pOt sa rad? De ce sa urasc. Cand pOt sa uit?

Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!"

Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viatsa. Fiecare sfarsit are un nou inceput . •

Ai uitat de unde ai plecat,cand nimeni nu statea cu tine,si veneai mereu la mine!

Poate nu te doare,nu ma mira,cu sufletul tau,vorbesti in sila

Ti'ar placea sa'ti dau imbratisari,si sa iti zic 'printes'o ' da' ... de unde .Nici 'p' nu meriti

Cand stateai cu mine,te simteai bine,acum stai cu ei,si uiti de ochii mei!

Ce-ai patit papusa de te uiti urat la mine?Ai ceva cu mine... sau e doar teama de sine ca sunt mai buna ca tine ?

Tocu` e inalth , efectu` e scontath... Toate privirile se intorc automath`!

Am stilu` meu propriu` de viatsa` Fac un pas` sh stau in fata`!

Astea sunt eu!Commenteaza ...Pe mine nu ma intereseaza .

Oricee ` ღ S`ar Intampla ` ● ` Nu Raman ` In Spate ` ╚» ` Am Grija Sa ` Fiu ` ღ ` Mai Presus De t0ate

Vine cate`o tarfa la mine si-mi zice cam asa :"Fata sa stii ca mie mi-ai placut dintodeauna" Sa moara mata?! Date`dracu`...Se vede dupa fata ta ca ai zambetu acru!

hey fata daca st subiect de barfa atunci uh clar esti o tarfa

● Eå nu se ´ c0mpårå cu reSstu ´ . e t0t ´ ce åi viSsåt´ . Åi 0´ viåtSsa n0rmålå´ !? . 0 så ´tSsi`0 deå peSste cåp´ ! ●

"Dåk ´åi nevøie Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin Nů´tsi fåce griji ´ !"

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferentsa`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. "

- S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x

"Ea e zana minunata :X . din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal . "

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti . Dar . Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci . :*"

.-> duLce si secSi . Bună si rea. Ispita vietii . E femeia . "

.Nu p0tt sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasescc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubescc pe alTcineva. ;x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iiubire . Zi`le ca ma ai pe minne . "

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost.Fara ea nu poti traii`.

• Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui' sa Nu'i Iubesti? •

"~> Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata !

Ştii ;>. ;x Dorinţele sunt pe gratis ... >;] Eu Nu ! ;x

Oriunde ´ai fi ´ . Oriunde ´ te-ai afla ´ ;;] … Nu vrei ´ decat o d0mnisw0ara ´ care seamana ´ cu Ea ! :* ´.

If you hold my ` hand ! ´˚ . I will` take you away ! ´˚. My heart ` beats ` like a drum . La la la Every` Day` ! =p~ ´˚ ;x :*:* ]"

"Zambetu' meu ca de copil nu se razbuna.Te face sa te simti cel mai puternic

Stii...nimic nu pOate sa te inlOcuiasca,avem vise impreUna care trebUie sa se implineasCa:X:*"

Shi daca el no sa'ti mai zica [Noapte Buna ]...Shi daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa'ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."

Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e şi cealaltă!:X"

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

nimic nu tzine la nesfarshit, nici fericirea, nici Suferintza… incearca totusi sa Zambestimereu... deshi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."

"Nu respect ce mi se impune sa sti, e foarte simplu e felul meu de a fi!"

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! ... "

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii. ;x"

"e0` sunt o simpLa stea , printre steLe` . sunt 0` fata , printre fete . dar ceea ce ma face de0sebita e drag0stea ta . fara ea n`aj straLuci asa ! ;x"

Daca nu esjti de la Orasj, eSjti de la tSaraa ;-& . Iei primul tren care te laSaa in garaa ;-" . ApOi iei un taxi pana la mall . Bei dOua sucuri sji ai pOrtOfelu` gOl ;-@

Sji daca sunt O cOpila, ce? Sji daca ma enervez repede, ce? Sji daca vorbeSc mult sji prOst ce? Sji daca te iubeSc, ce? Oricum tu nu vei intSelege "

Cum sa nu o iubesti daca ea e frumoasa ca o stea,stiind ca e si a ta. "

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi O sa ma tin de promisiuni ."

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea !"

"Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!"

O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi . Că se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi ."

Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • si tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete •"

"daca rOlul asta mi-a fost dat in acest jOc, O sa`l jOc.totul e scris, nu depinde de nOrOc ! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei ?! asa`mi traiesc eu viata !"

Azi te vreau mai mult ca ieri,da! şi mi-ar plăcea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Şi dacă as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi ."

Suna-ma si da-mi o veste de la tine...sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine...

Ce frum0asa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat ! Ce frum0asa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarattt ! "

Nu` te` ingrijOra` din cauza` oamenilOr` din trecutul` tau` . Exista` un mOtiv` pTr` caRe` nu au reushiT` in viiTOrul` taw` ! ;x"ADOR POZA!"

DeSii` pAr cuminTe` imi place` indeCentt` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`! "

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina` . iSi caUta ViCtimaa` .` o0 facE ca Si o0` feLina!

? || MäDü` nU uiTa . sh iarTa greU ... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu! ? =x ?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sA Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT incredereA` !"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are. `.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic... . || ?"

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunT SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . d0ar nu credeai ca in Viata Te inseaLa d0ar privirEa "

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` .PenTruu` cA o0` faceti bine` . =x

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam d0ar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mne baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`. !"

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mne.ishi cere sKuzee tarfaa`! "

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie .ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGi !" funda puppy dog eyes

| strawberry03 a răspuns:

Ce zici de: " Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "...sau »" In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata… "

»" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "

»" Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! "

»" Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici… "

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

» " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine! "

» " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

» " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… straight face "

»" Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

» " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

» " Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… "

» " Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "

» " Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine… "

» " Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… "

» " Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "

» " Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! "

» " Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma! "

» " Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul… "

» " Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot… "

»" Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva… "

» " Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "

»" Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine… "

» "Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea… "

» " Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu… "

» " Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele… "

» " Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi… "

» " Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart… "

» " Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…. "

» " Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE… "

» " Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea! "

» " Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… straight face "

» " Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ? "

» " Daca as putea rade , nu as mai plange… "

» " Hai ramai cu mine… Sau ramai cu bine… Poate asa-i mai bine… Daca nu-ti convine… nimeni nu te tine… Poti sa faci ce vrei de maine… "

» " Viata e prima tarfa care m-a facut sa plang… "

» " Uitarea sigur va veni vor trece clipele pe rand cand la trecut te vei gandi pastreaza-ma o clipa-n gand… "

» " Ma dor ochii ptr ca nu te pot vedea, bratele-mi sunt goale pentru. ca nu te pot inbratisa, buzele-mi sunt reci ca nu te pot saruta, inima mi se frange ca nu esti a mea! "

» " Imi place sa ma plimb prin ploaie… pentru ca nimeni nu vede ca eu plang… "

» " Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine… sad "

» " Sa ai cu cine, sa ai unde…… dar sa n-ai cu ce ! "

» " Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei care au crezut in tine… "

» " Zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange… straight face "

» " Ce sa fac ca lacrima sa nu se mai plimbe pe obrazul meu? "

» " Grea e viata unui peste
Cand se zbate pe uscat
Dar mai grea a unei fete
Cand iubeste un baiat ! "

» " Marile incendii se nasc din scantei mici… "

» " Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele… "

» " Vezi tu….nu pot sa te uit…fiind te iubesc prea mult…insa tie ti-e usor….mie insa imi vine sa mor… "

» " Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur… "

» " Nu stiu ce a fost intre noi…o dragoste, o minciuna, o obisnuinta….dar orice ar fi fost a fost un vis frumos… dar acel vis a ajuns sa ma raneasca…nu mai pot sa traiesc asa… "

» " Zambesc la stele, si ele………. "

» " Tot ce e in sufletul meu este aici si asta nu cred ca se v-a schima curand cum nici eu nu sunt genu care sa ma schimb… "

» " Toata lumea e suparata cand sunt eu fericita si toata lumea e fericita cand sunt eu suparata…mai bine sunt mereu suparata decat sa fie ceilalti suparati….dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea… "

» " Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba… "

» " Il iubesc si prostutzul nu-si da seama… "

» " Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! "

» " Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul… "

» " A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! "

» " Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… "

» " Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

» " As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita… "

» " Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… "

» " Daca viata iti intoarce fundul…….profita de ocazie si…. f*te-o ! "

» " Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez… "

» " Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing… "

» " Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plect, plect sa fi si la mine sa nu mai vi… "

» " De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! "

» " Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. "

» " Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

» " As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele… "

» " Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea… "

» " Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului… "

» " Aspir…….la o viata mai buna… "

» " Plang de durere… sunt singur si trist si te vreau inapoi… intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc… "

» " Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine… m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate… "

» " E atat de frig… lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc… traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata… "

» " As vrea sa pot da timpul inapoi… sa intorc clepsidra… si sa te pot privi din nou in ochi… sa pot sa-ti spun cat te iubesc! "

» " Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape "

» " A cazut si ultima petala de trandafir… s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna sigh "

» " In zilele in care plang, nu ma gandesc decat la ce va fi… lacrimile nu mai au nicio valoare, cand soarele apune… desi eu plang intr-una noaptea… "

» " Fiecare cuvant e o speranta in plus… fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez! "

» " Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… "

» " Indiferenta ta, raneste sufletul altora… " ...

status nou adaugat..." Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

status nou adaugat..." Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… "

status nou adaugat..." Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "
»" Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "

»" E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU ! "

| RockOut4ever a răspuns:

Sunt ca un inger fara aripi, fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate sad

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

Sick of crying, tired of trying, Yes! I`m smiling! But inside, I`m dying

Am Invatat Ca OrIcAt mi-ar PaSa MiE
Altora S`aR pUtEa Sa Nu Le PeSe

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri

♦ At my desk cu nimeni cu tristetea cu mine

♦ Avaible la tristete, la lacrimi si tacere

♦ Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele sad

♦ Busy pentru fericire si speranta. Avaible pentru lacrimi

♦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult

♦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis

♦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor dar am uitat sa zbor

♦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri

♦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

♦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru

♦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara

♦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu, doar ma uit

♦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi e doar azi

♦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele

♦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin

♦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea

♦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi

♦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

♦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc

♦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori

♦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele

♦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine

♦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata

♦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi

♦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt

♦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete

♦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare

♦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine

♦ Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

♦ Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete

Funda? big grin

| strawberry03 a răspuns:

»" In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata… "

»" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "

»" Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! "

»" Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici… "

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

» " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine! "

» " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

» " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… straight face "

»" Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

» " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

» " Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti…. iar eu plang printre zambete si rasete… "

» " Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "...SI MAI SUNT MUUULTEE!:*:*:*:

| MillzBya a răspuns:

Un zambet naste iubirea, un sarut o creste, o minciuna o ucide si o lacrima o-ngroapa pentru totdeauna.

Singur si trist eu stau acum gandindu-ma la tine, si-as vrea sa fii acum, aici, sa nu-mi mai fie dor de tine.

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea in lacrimi...

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…

Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…

Nu te-am uitat, dar m-am obisnuit fara tine...cand o sa-ti fie dor de mine, adu-ti aminte ca tu m-ai lasat sa plec...

(daca esti trista, fi fericita, nu merita sa plangi nici pentru cel mai frumos si dragut baiat din lume happy )

| Ionutz1998 a răspuns:

Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''... Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas... Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca.te va iubi mereu.

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate. nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea. -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul. -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea...La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit
erau odata u print si o printesa,ei se iubreau mai mult ca oricine,asa ar trebui sa fac eu cu tine

Hai sa ne inpartim lumea .luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie . dar mai bine totul tie si tu mie.

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale.
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Te iubesc.am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznic. v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuvESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA. pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!
It's gonna take a miracle to bring me back,
And you're the one to blame.

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

Nu sunt rea snt smecherita si e baieti sunt iubita nu ma crezi hai la-ncercare sa vedem care pe care

.daca acum te-as intr` dc stele kd` mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur`-<
daca te-as intr` dc soarele apune`mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna`
.iar daca te-as intr` dc nu exista noapte fara luna` mi-ai raspunde:
e ca` si cum m`ai intr` dc nu pot exista eu fara tine?

To love someone is to see a miracle invisible to others

ma scuzati de deranj ati primit un mesaj cu un pupik d noapte buna... dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul:*

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand ejti fericit,poti sa razi cand inima iti plange
Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ador
daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[:X]si asta e tot ce conteaza
incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii.fumez clipe ca si km as fuma sentimente,beau vise ca si km as bea sperante u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in kre am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni
Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru. ma-i lasat sa plec
Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine

Daca crezi in vise,atunci vei dormi toata viata

Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate
Prietenii falsi sa imi dea un Buzz. astazi fac prezenta.
Am pierdut tot ce aveam şi după ceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea Doare, trece Trece oare? Doare si nu trece
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca ... tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie altora s`ar putea sa nu le pese...
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca . ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor ... ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia orice lucru are 2 fetze
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi
Am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu. nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten oricum te va rani din cand in cand iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult , iti sunt luatzi prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este dragutza cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza(foarte important fi foarte atent la asta . nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi
nu-ti visa viata,traieste-ti visele.:X:X:X
Ai FoSt FrUkTuL InTeRzIs DiN KrE Am GuStAt ... acum FaRa TiNe ToTuL E schimbaT

cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi...nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor.ca el sin nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zii

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd.iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.
Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

Sick of crying tired of trying Yes! I`m smiling ! But inside... I`m dying
am o viata de trait
si in lacrimi am iubit
am plecat si tine minte
nu iubi fara cuvinte

am invatat multe lucruri despre tine:stiu ca-ti place sa te joci,dar joak-te cu viata ta nu cu a mea,stiu ca-ti place sa razi dar razi de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa controlezi dar controleaza-te pe tine ca eu ma descurc,stiu ca-ti place sa-ti bati joc dar bate-ti joc de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa risti dar risca tu caci eu am riscat destul si mai stiu ca-ti place sa iubesti dar pe tine pe altii.din fericire am iesit din viata ta pentru ca tu asa ai dorit,atunci am plans dar acum imi dau seama ca daca nu se intampla asta ma transformai in omul de tinichea
Visele nu ti le dau! nu m-i le poti lua! Sa visez e viata mea
Cand sufletul meu nu va mai fi,cand clopotul va bate sa parasesc pamantul cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul cand viata pentru mine nu va mai exista numai atunci si eu pe tine te voi uita.
intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA "daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde "ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima."

Si ce usor e sa zambesti` . cand ai incredere`n ceea ce esti`

Ce să iţi fac?Asta e firea,credeai că în viaţă te inşeală doar privirea?

Sunt extrem de simplă şi extrem de clară... dar pot fi şi extrem de calmă şi extrem de vulgară

Ce buze dulci,cand ma atingi ma simt de parca zbooor Privirea ta,m-ascund in ea,doar ea imi da fiori! :X **[]**Minte de copil,iubire nebuneasca Te ador si nu`mi pasa! :X

E prea devreme pentru riduri sh lacrimi varsate.Noi imbatranim de prea multe ganduri noapte de noapte.Prea devreme sa tzi lipseask acele shoapte.Kre crezi ca`tzi vindeka ranile toate"

cu pielea ei bronzata,pune pasiune.vb`este urat da fce numai lukruri bune

Dacă te-am iertat odată fost vina ta! Dacă te-am iertat si a doua oară a fost vina mea

Si-mi place atunci cand vi si te umilesti , asa-i in viata pe toate le platesti

Vezi tu scumpo , o fi stat sh` cu tine , stiu stiu c`a arso si cu altele ` dar vezi tu `el are o fta si ptr el.fetitsa lui e cea mai importanta

naturala luxul tine de bani, eleganta tine de educatie !

poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi ! :X"

Eu am o viata roz si vreau un BAIAT care sa ma IUBEASCA . N-am nevoie de un GOLAN care sa ma DEZAMAGEASCA

Din 10 vorbe 9 le-am auzit . Viata mea a fost un spectacol . Din 10 fapte 9 eu le-am trait nu astept decat un miracol . 9 din 10 lucruri ma fac sa fiu mai rece ! Si atat ."

Chiar daca unii nu ma lasa sa traiesc . Privesc inainte si ironic le zambesc . Prea multa lume acum se baga unde nu trebuie . Prea multi acum incearca sa-ti manance zilele

Ochi mari, buze frumoase, Toate fetele din jurul ei pe ea sunt geloase

"•Daca te privim distant, spui ca suntem fitsoase . Ei bine, te dezamagim! Nu suntem, doar ca nu dam importanta tuturor! •"

Simpla in cel mai complex mod. timida cu un tupeu fantastic. zapacita in cel mai serios mod. rea, dar totusi BUNA ]]

Vreau sa par naiva, emotiva, nu e rau.Ca nimeni sa nu`si dea seama ce e in capul meu!"
Greu,Si Stii Ca Am Dreptate.Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe...Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine,Inainte Sa Spui Ceva...Uita`te La Tine
Faptele tale mi-au omorat zambetul, Acum stau si plang caci mi-ai otravit sufletul. Ai distrus un vis frumos si-acum Iti pare rau ...dar la ce folos ? cE a fost , a fost
O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi . Că se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi.
Dau Rime c0recte` Te ard l sentimente`. Tzi se pare un miraj.-eu itsi spun ca n-ai curaj. intra`n anturaj.dar 0ricum` fac ce fac si te sc0t din peisaj`
Sunt chiar eu, acum ca m-ai vazut, Ai tresarit un pic, si m-ai recunoscut... Esti chiar tu, nu te-ai schimbat prea mult, dar nu zambesti la fel, Cat timp o fi trecut?] []
♫♥♫♥ ""Ma invidiezi?…Ai de ce…Ma barfesti?…N-ai decat…Regreti ca m`ai cunoscut?…Mi se rupe…Incapatanata?…Da pana peste masura…Nemultumita?…Da de TINE"
VoRbElE MeLe DoR?Da Ce Ai VrEa?Sa Te AlInTe?TiNe’Te BiNe Ca De AcUm InCoLo Nu Te MaI LoVeSc Cu CuViNtE

♦Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste}{De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

♦Am ramas la fel de innocenta.diferenta este ca acum nu imi mai este frica de aparenta…iubesc p cine ma iubeshte.

♦Am invatat sa respect .ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura.ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleas.eu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens

♦Pentru Un Moment…Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce "

♦Cum vrei sa ai cand nu iti dOresti?Cum pOti sa ceri daCa u nu iubesti

♦DeCat in rai sinGura mai bine in iaD cu prieteNii

♦M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X

♦Mai e putiN , mai e un pic .Pana la maRele nimic .Mai e o cliPa sau un ceaS .Din tot ce-a foSt si-a mai ramas

♦Are tinute la moda si pielea creola, un parfum mult strident si un corp indecent Buze umflate si forme bombate, Vrea in masini cu baieti de-aia fini

♦Tee`Iubesk pana la cer `.Eu st fetitza Ta` .iar . esti Baiatul meu dee` cartierr :

♦""?•°Exteriorul nu conteaza la fel de mult ca interiorul, asa ca, pentru a deveni o tipa cu atitudine, e important sa iti placa ce vezi atunci cand te uiti in oglinda!?•°""

♦Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa sti ca-i doar o incercare trecatoare

♦Nu suporti cand ma vezi vOrbind cu altu` Simti cum pulsul iar iti creste …Nu mai ai ce sa repari

•Nu te supara daCa l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»•»

» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva… •?-+ •»

» •De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•»

» •O arzi nemotivat…de ***. Esti timp pierdut…capitol sters Eu am plecat• »»

Suficient de matura ca sa stiu ce vrei . Si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama."

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

Nu uita ca tu ai aleS` sa te indepartezi…tSi-am spus ca daCa faci astha nu o sa ma mai vezi ««

» »Imi zici ca e gOlan…da stiu bine… Dar golanu` asta ma iubeSte pe mine…

Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !

»Am incercat sa fiu cat mai buna pentru tine, Dar si-asa tie nu ti-a pasat de mine. Dar nu`i nimic acum s`a terminat, Tu ai fOst cel care ne-a indepartat. «?

? Te las sa fi un vagabont… Nu baiat de casa, sa ducem impreuna o viata frumoasa Daca as putea,te-as schimba… Dar am nevoie de un vagabont in viata mea:X?

? Dak eu sunt subieCt de barfa … Atunci tu estio tarfa ! Tu impOtriva mea … Eu mereu deaSupra ta !"?

? DaCa `ramai fara glaS`, cazi in impas, Eu te ajut sa zambestisi sa treCi de orice drama

Realitatea bate si platoul de filmare…Viata e frumoasa fara efecte spleciale….Trecand peste toate cu lacrimi pe obraz.Tu traiesti doar in amintirile ce mi-au ramas…«

Cum e cand persoana iubita te ignora,cum e cand cel pe kre il iubesti o iubeste pe alta?…….inima iti plange,dar n`ai ce face ! Itzi vine sa urli dar te abtzii,taci,plangi……"«

» FenOmenal delOc` banal dementSal` chiarR fataL ` orinGinal sh `senZual Nu ` creZi ca real?

Am un caracter puternic….imi place sa fiu EU….sa nu arat tristetea din sufletul meu

Fata desteapta saruta,dar nu iubeste,asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi dezamagita

Zambeste celor care te urasc……Sa simta ura ta….Zambeste celor kre te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe kre ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Lasa’ma cu textele…ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea kre nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut….si daca nu a fost asa.a fost pentru.ca n’am vrut!

Stiu ca sunt diferita in felul meu,si ca uni nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.

Viata-i scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti….e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi…

Sa poti sa crezi…Cand unii te insala,….Sa te ridici….Cand altii te doboara,….Sa poti pastra….Cand altii vor sa te alunge….Sa razi chiar daca sufletul iti plange…….Si cald ramai….Chiar daca afara ninge….Aceasta-i arta DE A INVINGE

Zambeste mereu…chiar daca ti-e greu…chiar daca te doare…Zambeste…Fii tare…Viata DiVeLoR…mOaRtEa tAr***oR.:

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea ! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

ThE uItI lA mN iNvIdIoAsA pHe sUb BrEtOn DaR eO ThE vAd MaI pIeRdUtHa ca Un ApEL Pe TeLeFoN:X:

Complimentele tale nu ma ridica!criticile nu ma coboara!sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu!nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot!sunt ceea ce sunt!iar daca nu`ti convine nu ma plang

""uiTa`te atent … nu InSiSteNt …priVeStHE dAr nu aTinge …tE pOt resPiNge ! viseaza …dorEsThe ! DaR In REalitAte Nu Ma PoTi AtIngE!"".""

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori,dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti…

uita`te dar nu atinge, atinge dar nu gusta, shy dk totushi gusti, sa nu inghitzi;x

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand ejti fericit,poti sa razi cand Inima">inima iti plange….

Dormi noaptea !Nu stii ce vorbesti cum ar fi sa s`adormi plangand sa vrei sa nu te mai trezesti? vrei sa ma opresti ma hranesc cu durere. ce n-o sa ma omoare o sa-mi dea putere."

Si stii uh ca ea nu stie ce stiu eu. Si stii si uh ca ea nu va fi acolo atunci cand iti va fi greuu ."

N'ai sa ma vezi ca plang N'ai sa ma vezi ca ma ascund Sunt pur si simplu ceea ce sunt Pornesc la drum razand si obsedata de un gand Vesnic luptand N'ai sa ma vezi renuntand[:X]

E fara tine de mult,pare ca s-a obisnuit, Aproape ca-si doreste azi sa nu te fi iubit Si ai sa mori dac-ai s-o pierzi,nici macar nu crezi Ca la anii pe care-i ai esti prea prost sa styy ca pierzi...

Ai Schimbat'o ca pe o haina Acum ai una noua cand ea te suna u te faceai ca ploua te purtai asa frumos ha iti amintesti? kand seara de seara ii sp ca o iubesti:-J

Crezi Ca Ma Faci Geloasa?Nu Fraieree!Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta! Te-am Pupat Pe Portofel !

Tine`ma aproape ! pentru ca s`ar putea sa realizezi intr-o zi ca ai pierdut un diamant in timp ce uh erai preocupat sa colectionezi pietricele

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru M-ai lasat sa plec !

___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___