| DeNyyy a întrebat:

Imi dati si mie niste statusuri triste care va impresioneaza? dar sa nu fie de dragoste va rog

4 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Sunt mai multe care ma impresioneaza [unele-s de dragoste. big grin]

1. Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
2.Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte.
viata e plina de necazuri dar si bucurii……. asa ca incearca sa fi tare cu fiecare pas.
3. E atat de frig…lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata.
4.Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
5. Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
6.Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca.
7.Tristetea trece, lacrimile se usuca, rana se vindeca, raul se uita, dar acum le simt pe toate, odata cu ele trec si eu.
8. Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
9.Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
10. A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.
11.Am invatat ca oricat ai plange lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta.
12.Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!
13. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil.
14.Am invatat sa visez. Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi...Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu. Dar o accept asa cum este.
15. Fiecare cuvant e o speranta in plus … fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!
16.Prietenii falsi sa imi dea un buzz.Astazi fac prezenta.
17. Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele.
18. Fac colectie de amintiri nefericite.
19.Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine.
20.Niciodata sa n-ai încredere în ceva fără picioare.
Sper ca te-am ajutat. happy

| Pupily92 a răspuns:

Eu cand suparata imi pun: Invidia v-apasa, nimic nu va convine,
Mai bine fraierii sa taca, cum se cuvine.hee hee

| dyddyyyx18 a răspuns:

@crepsley: ce ai ma tu cu fata!? Bine ca esti tu prea destept. A intrebat doar de niste statusuri.
Cat despre intrebare: intra si u pe google si scrie statusuri triste. happy