| GicaGigekGica a întrebat:

De 2 zile am gasit un pui de catel pe strada si l-am luat acasa. Am vazut ca are foarte multe capuse pe care i le-am scos cu o penseta dar stiu ca de la capusi poate sa se imbolnaveasca. E trist si cred ca e bolnav, ce as putea face? Exista cumva sanse sa moara?

Răspuns Câştigător
| shrink a răspuns:

Nu e nevoie sa vezi animalul daca are capuse, du l urgent la veterinar, ca are toate sansele sa faca babesioza, care e o boala crunta cu o mortalitate extrem de ridicata, provocata de capuse

1 răspuns:
| dbigiu84 a răspuns:

Din moment ce nu l-am vazut, sa nu te astepti ca utilizatorii TpU sa-ti dea raspunsuri prea concrete.Du-l la un veterinar.