| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori [pe saptamana/luna] pot sa-i fac baie unui chorkie de 3 luni?

5 răspunsuri:
| alex0110 a răspuns:

Unui caine de 3 luni poti sa-i faci baie de maxim 10 ori pe saptamana.

| anonim_4396 explică (pentru alex0110):

Nu i-as face asta bietului catel :O Adica de 10 ori pe saptamana?!?! Doamne si fereste, nici gand.

| Cuky a răspuns:

Buna! Daca i-ai terminat schema de vaccinare eu zic ca ii poti face baie o data la doua sau trei saptamani, dar cat mai rar se poate, deoarece raceste repede si e foarte sensibila rasa yorkshire, dar si cea chuahua, si se poate si irita pielea lui.Ai grija si la sampon, caci trebuie neaparat sa fie pentru rasa cu blana lunga.Bafta cu Dixie si sper ca te-am ajutat!

| alinutaalinuta1999 a răspuns:

Eu stiu ca unui caine e periculos sai faci baie unui caine pui de mai multe ori pe saptamana e convenabil sai faci la o saptamana jumate daca ai faci baie des piele pateste cv adica se usuca repede si e mai fragila

| malehandra a răspuns:

Ca sa nu ai probleme cu caderea parului, te sfatuiesc sa ii faci baie de maxim trei ori pe luna. Acum cand e mic, poti sa ii faci o data pe luna, in rest doar il speli pe labute si unde trebuie.