| XxAlexandruxX a întrebat:

De ce cateodata cainii si cu pisicile mananca iarba?

Răspuns Câştigător
| Mariaღ a răspuns:

Catelusii si pisicile se mai scarpina/ling si le ramane par in gura, iar ei mananca iarba pentru a elimina parul. + durerea burticii/capului.

8 răspunsuri:
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna!
Pentru ca iarba contine o substanta care o face sa regurgiteze firele de par pe care le inghite atunci cand se spala.Ein sopre binele ei, animalele sunt ceva mai inteligente decat oamenii, cauta remedii naturale pentru asi rezolva problemele de sanatate.

| ReallySomebody a răspuns:

Cand mananca iarba se spune ca le doare burta si au indigestie. Pe animale le ajuta iarba foarte mult, dar ai grija, daca animalutul tau mananca iarba, ai grija s-o faca intr-un mediu curat pentru a preveni vreo boala. Funda?:-x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a-si elimina din stomac firele de par proprii ce le inghit atunci cand isi fac "baia". Adica atunci cand isi curata blanita prin lins.

| simaalex98 a răspuns:

Se spune ca atunci cand mananca iarba ca ii doare capul sau au o durerethinking

| AwesomeGirl a răspuns:

Pt ca ii doare capulwinking

| dya16 a răspuns:

Pentru ca le doare burta...din cate stiu eu. sper ca te-am ajutat! Funda?

| Ralucyk a răspuns:

Păi sunt doua motive :
1. Îi doare capul
2. Îi doare burta ( iarba e buna la digestie )
Sper ca te-am ajutat big grin