| Angie12 a întrebat:

De ce daca ei in mana un hamster pitic si il ti mult moare, o prietena de amea are un hamster pitic si la tinut mult in mana si era sa moara

Răspuns Câştigător
| Anonim_4628 a răspuns:

S-ar putea sa-l fi strans prea tare

1 răspuns:
| YoYoXoXoXD a răspuns:

Sincer şi eu am avut un hamster pitic şi l-am ţinut în mână mult. Nu văd care ar fi cauzele decesului unui hamster pitic dacă l-ai ţine în mână. Ok, depinde şi de modul în care a fost ţinut ...Sau, poate l-a scăpat pe jos. Sunt foarte fragili şi mna`
Oricum nu e indicat să îl ţii mult în mână deoarece mai mult îl chinui, după părerea mea. Sunt foarte energici şi vor să scape mereu, deci nu sunt doritori de "joacă şi mângâieri " ca pisicile sau câinii...