| king5151 a întrebat:

De ce în general pisicile/motanii nu au somn noaptea? De ex acum plouă și ei în loc sa doarma se joaca

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai sunt animale nocturne.
Noaptea vaneaza, ziua dorm.
Cand imbatranesc nu mai sunt asa activi noaptea, se trezesc doar ca sa manance cateva boabe si somn la loc.
Stiu motanel la bloc in varsta de 5ani castrat care doarme de la 10seara la 5dimiwinking la fel ca stapanii dar este si singurel fara alte animalute.

| ReddY25 a răspuns:

Știu când să doarmă și când să nu. Al meu motan își face de cap în unele nopți dar e un scump laughing

| blackann a răspuns:

Foarte ciudat... spune-le ca daca ploua trebuie sa doarma...

| SchoRom9 a răspuns:

Pisicile au un ciclu de somn diferit față de alte animale deoarece pisica e un prădător nocturn.